05:48 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

זק”א: גבר קפא למוות באשקלון

כ״ו בטבת ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

גבר בן 68 נמצא ללא רוח חיים באשקלון. בהודעה שנשלחה למתנדבי זק”א נכתב כי הוא “קפא למוות”, והנושא “בטיפול צוות אשקלון”.

ל-INnews נמסר מהצוות המקומי כי מדובר ככל-הנראה בחסר בית. גופתו אותרה בידי עוברי אורח מאחורי הסופר-מרקט ברחוב הנסיך בעיר.

ממד”א נמסר כי החשש הוא שהאזרח המבוגר מת מדום לב.

במידה ומדובר במוות מקרה – הרי שמדובר באירוע נדיר בישראל. בממוצע מתים שני אנשים בארץ מידי שנה מהקור – רובם חסרי בית – שישנים ברחוב ללא בגדים או מחסה ראוי.

בארצות-הברית וברחבי אירופה מתים מידי שנה מאות חסרי בית, “הומלסים” כפי שהם מכונים שם, מהקור העז השורר במדינות אלו, שמגיע פעמים רבות לכמה מעלות או עשרות מעלות מתחת ל-0.

ליתר ביטחון, INnews מזכיר לכם את כללי הבטיחות של מד”א לגבי אוכלוסיה מבוגרת בחורף, בעיקר בגלי קור:יש להלביש אנשים מקבוצות אוכלוסייה אלה בשכבות של בגדים קלים, שיאפשר תנועה (תנועה מייצרת חום), יש לכסות אותם בשמיכה קלה ולדאוג לחימום של כ- 24 מעלות.שימו לב – אין לכסות תינוקות בשכבות רבות או בשמיכה כבדה, שכן הדבר עלול לגרום לחנק. בנוסף, יש להקפיד שלא יישארו חפצים מיותרים במיטת התינוק על מנת שלא יפגעו בו במהלך הלילה.

סימנים לירידה בחום גוף: ירידה בתפקוד, בלבול,מיעוט אכילה ושתיה, שינוי התנהגות וישנוניות. בהופעת סימנים אלה יש לחמם את החולה ולהזעיק את מד”א בטלפון חירום 101.

נפגעתם מקור?

כך תעניקו טיפול רפואי ראשוני עד להגעת כוחות מד”א למקום:

היפו-תרמיה

קבוצות סיכון עיקריות – קשישים, תינוקות, אלכוהוליסטים, הומלסים, חיילים (כתוצאה משמירות ואימונים) וספורטאים (כתוצאה מסקי וגלישת גלים בחורף).

סימנים עיקריים – ירידה במצב הכרה, התנהגות לא ברורה וירידה בשיקול הדעת, רעד שמתגבר עד הפסקה מוחלטת, דופק איטי או לא סדיר, ירידה בשליטה מוטורית, ירידה בקצב הנשימה, עור חיוור וכחלחל.

סכנה עיקרית – הפרעות קצב לב והדרדרות במצב ההכרה ובמקרים קיצוניים אף למוות.

טיפול – במידה והחולה רטוב יש להחליף את הבגדים ליבשים ולחמם את החולה. בכל מקרה יש להלביש ולכסות.

כוויות קור

סימנים – תחושת קור בגפיים, כאבים והרגשת נימול.

טיפול – הפשרת איברים ע”י מים פושרים (לא חמים), קיבוע האיבר. אסור(!) לעסות את האיבר הקפוא.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.