01:15 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

צביעות במיטבה: כשהמחבל הופך ל”אומלל”

י״ד באדר ב׳ ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

עבד אל-פתאח א-שריף ורמזי אל-קסראווי, ניסו הבוקר לרצוח חיילים בדקירות סכין בחברון.

למרבה הנס, חיילים שהיו במקום הצליחו לירות בהם וניטרלו אותם. חייל צה”ל נפצע באורח בינוני באירוע.

ארגון השמאל הקיצוני ‘בצלם’ פרסם בצהריים תיעוד וידאו שגרם ל”סערה”. בוידאו נראה אחד הטרוריסטים, א-שריף השוכב על הכביש לאחר שנפצע.

כיוון שחבלן עדיין לא הגיע באותו זמן לזירה, איש לא יכול היה לגשת אליו ולהעניק לו טיפול רפואי – בהתאם לנוהל. זאת, לאחר שבעבר מחבלים תקפו את אנשי כוחות הביטחון שטיפלו בהם לאחר שנפצעו – ובעיקר מחשש שיש על גופם מטען חבלה שאותו ינסו לפוצץ.

על-פי עד ראייה מהיישוב היהודי בעיר, המחבל ככל-הנראה זז והדבר גרם לאחד החיילים לירות בראשו.

הירי הזה תועד גם כן, וגרם להשתוללות פוליטיקאים מהשמאל הקיצוני וארגוני השמאל הקיצוניים.

“הוצאה להורג ברחוב, ללא חוק וללא משפט היא תולדה ישירה של שיח מתלהם של שרים בממשלה ושל נבחרי ציבור ושל אווירה ציבורית של דה-הומניזציה. המסר הציבורי שעובר הינו חד וברור: כל פלסטיני שמנסה לפגוע באזרח או חייל דינו מוות”, נמסר מ’בצלם’ – והאות להתקפה על החייל ניתנה, עוד בטרם הגיעו ממצאי התחקיר הראשוני.

בעקות הפרסום – החייל נעצר וייתכן שיעמוד לדין. דובר צה”ל, תת-אלוף מוטי אלמוז אמר: “זה אירוע שמתוחקר בצה”ל במלוא הרצינות. צריך להפריד בין החלק הראשון שלו, סיכול פיגוע, לבין החלק השני. צריך לשבח את החיילים על כך שהם פעלו למניעת פיגוע ביישוב היהודי בחברון. עם זאת, הירי של אותו חייל אירוע חמור וחריג מאוד ואנחנו מתחקרים אותו עכשיו. כל המעורבים באירוע יתוחקרו”.

חבר-הכנסת אחמד טיבי השוהה ברומניה תקף במילים חריפות: “חיילי צה”ל ושוטרים יורים ומוציאים להורג פלסטינים פצועים בדם קר כתוצאה מהתלהמות שרים ופוליטיקאים ישראלים. על הפוליטיקאים יש אחריות לא פחות מהחייל היורה. המקרה בחברון תועד אבל יש מקרים רבים שלא תועדו. ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי אישית לרצח הזה”.

יושב-ראש האופוזיציה יצחק בוג’י הרצוג אמר: “טוהר הנשק הוא ערך מקודש של צה״ל. דגל שחור מתנוסס על האירוע שהתרחש היום בחברון ואני סומך על צה״ל, מפקדיו ומערכת האכיפה שלו. שיחקרו בכל חומרת הדין וימצו את הדין. אין פשרות כי טוהר הנשק משמעו צה״ל מוסרי וצה״ל חזק”.

גם ראש-הממשלה בנימין נתניהו כתב: “צה”ל מצפה מחייליו לנהוג בקור רוח ובהתאם להוראות הפתיחה באש”.

עורך-הדין בנימין מלכה המייצג את החייל אמר: “בעודי יושב עם חברים בסעודת פורים, קיבלתי שיחת טלפון ממשפחתו של לוחם צה״ל שנחשד כי ירה במחבל בעוד המחבל מוטל על הרצפה. הבטחתי למשפחתו של הלוחם כי אייצגו וכי אני נכון להתייצב ולהלחם על חפותו של בנם וזאת ללא כל תמורה. אמרתי בעבר, אומר כעת וזה יהיה נר לרגליי בעתיד: לא אפקיר לוחמים בשטח. לנצח אעמוד לצד מגיני הארץ הזאת”.

יש לציין כי בניגוד למרבית הפוליטיקאים שגינו את החייל, חברי-הכנסת בצלאל סמוטריץ מ’הבית היהודי ואורן חזן מ’הליכוד’ גיבו את החייל: חזן כתב בטוויטר: “די, תפסיקו. שאם של מחבל ולא אם יהודיה תבכה. חייל קרבי, חובש גיבור נטרל רוצח ואמר ‘היה חשש שהוא יתפוצץ עם מטען חבלה’. אני מאמין לו. נקודה”.

 

ברשת החברתית הביע מרבית הציבור תמיכה נרחבת בחייל.

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.