11:01 23/10/2017 | ג׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

הנהלת איחוד הצלה שמה סוף להשמצות של מד”א והגישה תלונה במשטרה על הפצת מידע שיקרי ברשת

כ׳ בשבט ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 2

הנהלת איחוד הצלה הגישה אתמול (רביעי) בלילה תלונה במשטרה כנגד אנשי מד”א על הפצה של מידע משמיץ ושיקרי. בתלונה שהוגשה בתחנת לב תל אביב נטען כי ארבעה מאנשי מד”א הפיצו אמש בשעות אחר הצהרים הודעות שיקריות ברשתות החברתיות וואטסאפ ופייסבוק לפיהן חובשי איחוד הצלה הם “רוצחים” שהביאו למותו של תינוק בן חצי שנה. בהודעות נכתב כי לפעוט ניתן טיפול מידי אנשים שעדיין לא הוכשרו כחובשים. בסיום ההודעה נכתב כי “הגיע הזמן שנפנים שלא מתקשרים לאיחוד הצלה” וכי “בכל מקרה חירום חייגו מידית למד”א”.

 

מנכ”ל איחוד הצלה משה טייטלבוים אמר כי “אנחנו עדים לניסיון נפשע של בעלי אינטרס לפגוע באיחוד הצלה על גבה של משפחת תינוק בן חצי שנה שעולמה חרב עליה. מדובר במקרה מצער של מוות בעריסה. התינוק קיבל את הטיפול הטוב ביותר אך למרבה הצער נקבע מותו בבית החולים מעיניי הישועה. התלונה הוגשה לאחר רצף אירועים של הפצת מידע כוזב, התחזות והסתה מבישה ומחפירה כנגד מצילי חיים, שעליה להיחקר ולהיבדק על ידי רשויות האכיפה. אין לערב שיקולי אגו בהצלת חיים ומי שעשה זאת או נתן ידו בשתיקה או בהכוונה חייב לשלם מחיר ציבורי ואישי כבד. איחוד הצלה הוא ארגון שמבוסס על רוח ההתנדבות וסיוע לזולת ללא תמורה ולא מבוסס על גביית אגרות של מאות שקלים מהציבור. אנו מבהירים כי לא נעבור בשתיקה על הוצאת דיבתם של אנשי רפואת החירום באיחוד הצלה. אנו נפנה את העניין לטיפול משרד הבריאות ונפעל מול המשמיצים גם במישור המשפטי על ידי הגשת תביעה בגין לשון הרע”.

 

טייטלבוים מוסיף כי “בשבוע שעבר השקנו קמפיין פרסומי הקורא לציבור להתקשר למוקד איחוד הצלה במספר הטלפון 1221. בקמפיין מודגש כי מטרת מתנדבי איחוד הצלה היא הגשת עזרה ראשונה עד הגעת אמבולנס למקום, זאת משום שלעיתים לאמבולנס לוקח זמן רב להגיע. זמן שעלול לעלות בחיי אדם. מאז השקת הקמפיין אנו עדים לניסיונות של גורמים אינטרסנטיים להפריע לפעילותנו למען בריאות הציבור בישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • שיוכיחו שהם העבירו את הקריאה למדא בזמן
  נחמד שמגישים תלןנה זה בהחלט עושה אוירה של נרדפים אבל אולי שיוציאו את ההקלטות עם הזמנים מתי הם קיבלו את הקריאה ומתי הם העבירו אותה למדא

  דוד // 13:36
 • איחוד תמיד בזמן הנכון ובמקום הנכון
  אין על איחוד הצלה תמיד מגיעים בזמן הנכון ובמקום הנכון מיקצועיים ביותר

  אזרח // 14:27
 • עוד בחדשות

  Sorry. No data so far.