03:07 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

הערכה: מחבלים תכננו להתחפש לדתיים ולפגע

י״ד בכסלו ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0

מאת: אור שני

במהלך הלילה עצרו כוחות צה”ל, לוחמי מג”ב ושוטרי מחוז ש”י באזור יהודה-ושומרון 20 מבוקשים. 13 מהמבוקשים שנעצרו חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון – כך נמסר הבוקר מצה”ל.

בכפר רעי, דרומית מערבית לג’נין, נעצרו שני מבוקשים. בג’לקמוס, מערבית לג’נין נעצר מבוקש פעיל ארגון הטרור חמאס, בקלקיליה נעצרו שלושה מבוקשים, בעזון הסמוכה שלושה נוספים ומספר זהה באל-ערוב. בחברון, בירת הטרור, נעצרו ארבעה מבוקשים. שניים מהם פעילים בארגון הטרור חמאס. כל המבוקשים הועברו לחקירות כוחות הביטחון.

בכפר א-זוויה, דרומית מזרחית לקלקיליה, חשפו לוחמי גדוד ‘דוכיפת’ של חטיבת ‘כפיר’ נשק מסוג M16.

ובתוך כך, בפשיטה נרחבת על הכפר קטנה הסמוך להר אדר, נעצרו חמשה מבוקשים ואותרו אמצעי לחימה רבים – בהם מחסניות, סכינים, משקפות, מדים, קסדה צה”לית ואפילו כיפה סרוגה. קטנה הוא כבר עוין שממנו יצאו לאחרונה ארבעה מחבלים לפיגועי דקירה – בהם גם המחבל שרצח את חייל צה”ל רב-טוראי זיו מזרחי ז”ל בתחנת הדלק בכביש 443 ביום שני השבוע.

967f6f97-e593-4bbb-96ec-7f30d15f146f

במערכת הביטחון מעריכים כי הכיפה הסרוגה יועדה לתחפושת של מחבל לדתי-לאומי כדי להתקרב לחיילים או אזרחים ולפגוע בהם או אולי גם לנסות ולחטוף אותם בתרמית, כפי שנעשה בחטיפת שלושה הנערים בגוש-עציון. גם המדים היו אמורים לסייע לביצוע פח”ע.