05:46 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

ממלחמת האזרחים בסוריה – לניתוח מציל חיים ב’שניידר’

כ״ג בשבט ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

ילד בן 5 מסוריה, עבר לאחרונה ניתוח לב פתוח במרכז ‘שניידר’ לרפואת ילדים בפתח-תקווה.

הילד סבל ממום לב כחלוני הגורם להזרמת דם בלתי מחומצן לרקמות הגוף וכתוצאה מכך נגרם כחלון.

לדברי גורמים במרכז, הניתוח הציל את חייו של הילד

הילד ואמו עברו את הגבול לישראל, וטופלו בבית-החולים בנהריה. בתיאום מול מערך הרפואה של פיקוד צפון בצה״ל, הועבר הילד לטיפול צוות מכון הלב במרכז שניידר, בראשות ד״ר עינת בירק.

הילד אושפז וטופל ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז ‘שניידר’, בראשות פרופסור עובדי דגן ומנהלת הסיעוד רים עבד אל חי. לאחר שבוצעה הערכה קרדיאלית, עבר הילד ניתוח לב פתוח על ידי ד״ר ג׳ורג׳ פרנקל, מנהל יחידת ניתוחי חזה ולב במרכז שניידר לרפואת ילדים.

אמו של הילד אמרה: ״אני מודה לאנשי הצוות במרכז ‘שניידר’ שטיפלו בנו במסירות. מודה לרופאים שהצילו את חיי בני״.

גורמים ב’שניידר’ ציינו כי: “המרכז מטפל בילדים מרחבי הארץ והעולם ומגשים את חזון מייסדיו להוות גשר לשלום. במגילת היסוד של מרכז שניידר, שנחתה בשנת 1988 ונטמנה מתחת ליסודות הבניין כתוב: ״בית חולים זה מוקדש לזכותו הבסיסית של כל ילד לחיות חיים בריאים בעולם של שלום”.

יש לציין כי מעבר של פצועים סורים לעבר ישראל נמשך, בשקט יחסי, במשך למעלה משלוש שנים. ישראל הרשמית מתערבת במלחמת האזרחים הניטשת מעבר לגבול. גורם צבאי הסביר זאת במילים: “אנחנו לא סונים ולא שיעים, אלא וילה בג’ונגל האנושי הזה, ואין לנו עניין להיות מעורבים – מלבד בפעילות הומניטארית של טיפול בפצועים סורים, שעוברים טיפול רפואי בלבד – ללא תשאול או בקשה למידע מודיעיני”.

ישראל מרוויחה כמובן מהטיפול המסור במאות פצועים סורים שהועברו עד כה לטיפול בבתי החולים בצפון הארץ, ולסיוע ההומנטירי יש כמה מטרות: הראשונה – להטמיע בלב העם הסורי שהעם בציון הומאני ו”לא שטן עם קרניים” כפי שמנסים להציג זאת בכלי התקשורת הממלכתיים. אחרי המלחמה, כשבצד השני יצטרכו להתמודד מול ישראל, ההבנה הזו תלקח בחשבון מצידם.

השנייה – המסר ולפיו ישראל איננה מתערבת בלחימה, ולפיכך היא מעניקה טיפול לכלל הסורים מבלי הבט על השתייכותם.

המטרה השלישית נועדה להבטיח את ביטחונם של הדרוזים בסוריה. ישראל רוצה לשמור עליהם בשל ההזדהות עימם מצד אחיהם בישראל, ובאמצעות הסיוע ההומניטארי היא מקבלת הבטחות שכך יעשה. אחרי הכל, הפצועים מגיעים לישראל לאחר תיאום עם גורמים בסוריה, והיחסים ביניהם ובין צה”ל הולכים ומתהדקים.

 

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.