03:07 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

מפגש מפתיע בין מנכ”ל מד”א ובכירי ‘איחוד הצלה’

כ״א באדר ב׳ ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

מד”א ו’איחוד הצלה’ הם שני ארגונים שנהנים לעקוץ זה את זה. עובדי ומתנדבי ארגון ההצלה הלאומי, מד”א, וארגון המתנדבים הלאומי, ‘איחוד הצלה’, עושים לילות כימים להצלת חיים – אבל על הדרך תוקעים סכינים וירטואלים אלו באלו, תוך מאבק על טריטוריות ושליטות. גם אחרי ההסכם שנחתם בין שני הארגונים לפני כשנה, לא גרם לירידת מפלס העוינות בצורה דרסטית.

אלא שביוזמתו של שר הבריאות יעקב ליצמן שכבר הוכיח את עצמו כבולדוזר של ממש, נראה שהיחסים הרעים נמצאים לקראת ימים טובים יותר.

אמש התקיים כנס פנימי לראשי סניפים של ‘איחוד הצלה’ בעיר מודיעין. הכינוס התקיים על מנת לשתף את ראשי הסניפים במהלכים שמוביל משרד הבריאות ליישום ההסכם בין ‘איחוד הצלה’ ו’מגן דוד אדום’.

על פי המתווה שמתגבש, שני הארגונים יפעלו בשיתוף פעולה כארגונים עצמאיים ונפרדים.

לישיבה שנערכה בהשתתפות נשיא ‘איחוד הצלה’ אלי ביר, יושב-ראש הארגון זאב קשש והמנכ”ל משה טייטלבוים, הגיעו שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ”ל מד”א אלי בין  על מנת להצהיר בפני כלל ראשי הסניפים על התחייבותם ליישם את ההסכם באופן מלא.

על-פי ההסכם, כלל מתנדבי איחוד הצלה יקבלו בזמן אמת את כל המידע של קריאות החירום בישראל.

בימים הקרובים ימשיכו צוותים משני הארגונים וממשרד הבריאות לגבש את כל פרטי יישום ההסכם בהתאם להנחיות המשרד, אישור רבני הארגון והועדות המקצועיות. כולנו תקוה ששיתוף הפעולה אכן יישא פרי ויביא להצלחת כולנו בהצלת חיים.