05:50 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

ניצב הלוי שובר שתיקה: המרוץ למפכ”לות, האמל”ח של הבדואים והפשיעה בדרום

ח׳ בשבט ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

 

ניצב יורם הלוי יעזוב ביום שלישי הקרוב את תפקידו כמפקד מחוז דרום במשטרה, ויעבור לכהן כמפקד מחוז ירושלים.

בראיון נדיר שהעניק ל’רדיו דרום’ הוא דיבר על שלל נושאים.

בהתייחסותו לרצונו להתמנות למפכ”ל, אמר: “מי שחי בארגונים הללו וסולל דרכו למעלה, אז מן הסתם יש אכזבה כשהוא לא מגיע לכך. אבל אם גדלת מתוך מקום של ערכים ונתינה, מתוך תרומה – אז הסיפור הזה נגמר. לא רציתי את תפקיד הסמפכ”ל, זה לא משהו שמדבר אלי. יש לנו מפכ”ל מצויין, יש חבורה של קצינים טובה מאוד. אני בטוח שביחד נוכל לשרת טוב יותר את הציבור ולעבור את התקופה המאוד מרירה, המאוד לא אחראית שעברנו בשנה האחרונה”.

הלוי התייחס גם לבני הפזורה בדואית. לדבריו, “האוכלוסיה הבדואית מעורבת בהרבה מאוד תחומים: גם בפשיעה, גם בטרור. נכון, יש אמל”ח, נכון יש נשק, אבל הם לא משתמשים בזה לפגיעה באזרחים, אלא בהגנה. לא שאני חושב שזה נכון וטוב, צריך לסכל זאת, להגיע אליהם, לאלץ אותם למסור מודיעין. אחת הבעיות הקשות ביותר מול האוכלוסייה הזו היא שהם לא דואגים לעצמם. ברגע שאין לו מודיעין מהם, זו בעיה. יש שם הרבה מאוד תושבים טובים. אנחנו מקווים שהם יעבירו לנו מודיעין, כדי שנוכל למצוא אמל”ח”.

הוא לא התעלם גם מהפשיעה בדרום הארץ, והודה כי “בדרום הייתה פשיעה חמורה. היו פה לא מעט חיסולים. הרבה מאוד נפצעו, נהרגו, במלחמת כנופיות. הדרום משך אליו לא מעט ארגונים. אני יכול להרגיש די טוב בסיום התקופה. בסיוע עבודה מאוד טובה של יחידות הימ”ר, בייחוד של ימ”ר לכיש. בשנה האחרונה סיכלנו לא פחות מ-17 חיסולים. המשמעות היא פחות מ-17 גופות. בשנת 2015 לבדה הבאנו למעצר ארגונים מאוד מוכרים. הדרום נמצא היום במקום אחר לגמרי ממה שהוא היה. אני מקווה שנצליח לשמור זאת, כי לארגונים הללו אין ואקום והם לא משאירים חלל ריק. אנחנו נהיה שם. אני חושב שאי אפשר לכנות יותר את הדרום כ’המערב הפרוע’ של מדינת ישראל”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.