01:15 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

קטע חדש של כביש 6 ייפתח לתנועה

ו׳ באדר ב׳ ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

 

בשורה טובה לתושבי הדרום: ביום שישי בבוקר יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום, במסגרת הארכת כביש חוצה ישראל מבית קמה ועד שוקת. כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

קטע הדרך החדש כולל את פתיחתו של מחלף דבירה שיחליף את צומת דבירה הקיים ויבטל את הרמזור המוצב בו כיום. המחלף יחבר את כביש 325 המוביל לדבירה וללהב לכביש 40 (כביש 6 החדש) באמצעות מחלף ויאפשר נסיעה ישירה ומהירה ללא רמזורים.

השר כץ ציין כי ב-24 במארס 2016 יפתח לתנועה קטע דרך נוסף בין מחלף להבים החדש שנפתח לאחרונה לבין מחלף רהט, זאת לאחר שלפני מספר חודשים נפתח המסלול לכיוון דרום. מדובר בקטע דרך המחבר את כביש 31 לכביש 40 (כביש 6 החדש) החדש ומבטל את הצורך לעבור בצומת להבים המרומזר.

עלות שני הקטעים של כביש חוצה ישראל, כולל המחלפים, נאמדת בכ-250 מיליון שקלים. לדברי כץ, הקמת המחלפים וביטול הפניות שמאלה תשפר באופן משמעותי את הבטיחות לנהגים ולנוסעים.

על פי תחזיות משרד התחבורה וחברת כביש חוצה ישראל שביצעה את הפרויקט, עם פתיחת קטע הכביש החדש של כביש 6, צפוי העומס במחלף להבים לרדת בכ-30 אחוזים.

שר התחבורה ציין כי הארכת כביש 6 דרומה מבוצעת במסגרת תכנית “נתיבי ישראל”, שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת מהירה ומתקדמת של כבישים ומסילות ברזל.

כביש 6 משתרע כיום על פני 140 קילומטרים, ממחלף עין תות שבצפון ועד מחלף מאחז בדרום. במחלף תל קשיש שבצפון, מתפצל כביש חוצה ישראל לשתי זרועות, האחת, לכיוון מחלף סומך והגליל המערבי והשנייה, לכיוון מחלף המוביל ואצבע הגליל. עם השלמת קטע הכביש מבית קמה ועד שוקת, יגיע אורכו של כביש 6 ל-167 קילומטרים.

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.