05:49 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

עופר אוחנה: “לא הודחתי ממד”א”

י״ג בניסן ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0

פרשת הלוחם היורה מחברון, אלאור אזריה לא יורדת מסדר היום, למרות שכבר חלף חודש מאז אירעה.

נזכיר: אזריה, ששמו הותר השבוע לפרסום, ירה למוות במחבל פצוע שניסה לרצוח – ודקר – חיילים בעיר חברון. המחבל נפצע, ובעודו שרוע על הקרקע הזיז את ידו לכיוון הגוף. כיוון שהוא היה עטוי במעיל סגור ביום חמסין, ובשל ההתראות על פיגוע משולב של דקירה ופיצוץ מטען, ירה בו אזריה בראשו.

בבית הדין הצבאי אמר הלוחם מחטיבת כפיר: “אם לא הייתי עושה כך, ייתכן שהייתי נמצא כעת בבית העלמין ולא בבית הדין”.

בסרטוני הוידאו שהופצו מן הזירה נשמעים קולות לירות במחבל, מחשש שיפגע בחיילים נוספים.

אחד הקולות הבולטים שם שייך לעופר אוחנה איש הצלה מוכר מאוד בעיר – ורכז מתנדבים בארגון “פינה חמה לחיילים”.

כתוצאה מכך, הוא נתון ללינץ’ תקשורתי, והבוקר פרסם פוסט נרגש בנושא, בו שבר שתיקה:

“בחודש האחרון אני נתון תחת מסע הכפשות אישי, חסר תקדים המנוהל בעיקר על-ידי עיתון ‘הארץ’, ארגון ‘שוברים שתיקה’ והאויב הערבי. בשונה מהם, איני מתכוון לנהל מאבק חסר אחריות ולעודד הסתה פרועה.  אין לי כוונה להגביה להבות ולהלהיט את הרוחות הסוערות במילא. כפי שמסרתי לכתבים הרבים שפנו אלי מאז האירוע בחברון, איני מתכוון למסור שום מידע או התייחסות בשלב זה עד לסיום ההליך המשפטי בעניינו של החייל. חוקרי מצ”ח גבו ממני עדות כפי שעשו עם כל גורם שנכח בזירה. את גרסתי לאירוע בליווי כל החומרים המתועדים שהיו ברשותי מסרתי להם תוך שיתוף פעולה מלא, אם יהיה צורך ואדרש לכך אף אגיע להעיד בבית המשפט. ההליך המשפטי בעניינו של החייל היורה נמצא בעיצומו לכן בחרתי, על אף הקמפיין הקשה והשקרי המתנהל מולי, שלא לשתף פעולה עם אמצעי התקשורת. אני מאמין שטיפול באירוע מסוג זה צריך שיתנהל על-ידי מערכת המשפט, וסמוך ובטוח שגם באירוע זה צה”ל יעשה את עבודתו נאמנה”.

אוחנה התייחס לדיווחים על כך שהושעה ממד”א, וכתב: “את פעילותי כחובש מתנדב במד”א והצלה איו”ש התחלתי לפני 28 שנים, בכתה י”א. מרבית האירועים בהם הייתי מעורב התרחשו באזור קרית ארבע וחברון, אזור רווי אירועים ופיגועים. במהלך כל השנים בהם אני משמש כחובש נקראתי לסייע במאות אירועים, חלקם תחת סכנת חיים.  לא פעם אף נפצעתי תוך כדי טיפול בנפגעים. טיפלתי במאות אנשים ביניהם ילדים, משפחות שלמות, חיילים, יהודים וערבים תושבי האזור. ההרוגים, הפצועים והזירות הקשות מלווים אותי בכל יום ויישארו חרוטים בזיכרוני ובלבי עד יומי האחרון.
הקושי והאתגר הם כמעט בלתי אפשריים אך אני בעז”ה יתברך המשיך בכל יום מחדש בפעילות זו של הצלת חיים וסיוע בעת צרה. אני רואה בכך שליחות וציווי על-פי תורתנו הקדושה. לכל אלו המסקרים אירועים אלו, יוצרים כתבות וסרטונים, אלו היושבים מול מחשב ובחדרי עריכה ממוזגים וחורצים גורלות, לעולם לא תוכלו להבין ולהרגיש את המתרחש בזירות אירועים אלו, את הלחץ, האימה, תחושת הסכנה, כאב הלב והצער, תחושות ומראות הנשארים עם מי שהיה שם עד סוף ימיו. למרות הפרסומים השונים לא הודחתי ממד”א ולא התבקשתי לסיים את תפקידי כחובש. דוברות מד”א מסרה תגובה ברורה וחד משמעית לאחר תחקיר יסודי בשילוב עם הרפואה הצבאית בעניין זה. הפרסומים השונים בהם אוזכר שמי גרמו לי נזק רב ונערכו בצורה מגמתית, שקרית ורווית שנאה.
מישהו התבלבל כאן בהגדרת האויב. חמור מכך, פרסומים אלו מעודדים איומים מוחשיים וגלויים הקוראים לפגיעה בחיי. איומים הניזונים ומתודלקים ע”י הפרסומים והסרטונים המופצים עלי.
משטרת ישראל וגורמי הבטחון מודעים לאיומים אלו ומטפלים בהם. ואני סומך על גורמי אכיפת החוק שיטפלו בכל הגורמים המסיתים”.

לסיום, הוא הוסיף: “השבועות האחרונים קשים לי ולמשפחתי מאוד ובמיוחד לילדיי הקטנים. למרות זאת, אמשיך לעשות את מה שעשיתי עד כה, אמשיך לסייע בהצלת חיים ולעשות כמיטב יכולתי לטובת חיילי צה”ל ,עם ישראל וארצנו הקדושה כפי שחונכתי וכפי שאני מחנך את ילדיי. אני מודה לבורא יתברך על הכוחות והאמונה, ולכל החברים, מכרים ולאלו שאני לא מכיר מהארץ ומהעולם על העידוד והתמיכה הרבה בימים לא פשוטים אלו. זה מחמם את הלב, מרגש ומחזק”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.