03:06 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

בחיפוי מסוק, צלפים ו-1,200 לוחמים: פוצץ ביתו של המחבל איברהים אלעכארי בשועפט

כ׳ בכסלו ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0

משטרת ירושלים נערכה הבוקר בכוחות גדולים ומיומנים לסייע לצה״ל, על פי דין,  בביצוע הריסת ביתו של המחבל איברהים אלעכארי שביצע את פיגוע הדריסה ביום 5 בנובמבר 2014.

פיגוע בו נרצחו פקד ג׳דעאן אסעד ז״ל ממג״ב ירושלים ושלמה אהרון בעדני ז״ל ונפצעו נוספים.

כוחות מחוז ירושלים, לוחמי מג״ב ויחידות תגבור ממחוזות ויחידות משטרת ישראל בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, איפשרו את ביצוע הצו והריסת בית המחבל ללא הפרעות או חריגים.

הכוחות ממשיכים בהיערכות לשמירת הסדר והביטחון ומניעת מעשי אלימות במחנה הפליטים שועפט וכן ערוכים במעגלים רחבים יותר במוכנות מבצעית ותגובה מהירה לכל תרחיש ברחבי העיר ולמען ביטחון התושבים.

במסגרת פעילות הכוחות במחנה הפליטים שועפט נתפס רובה מסוג M-16 ומחסניות תחמושת.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי אמר: ״שוטרי מחוז ירושלים, לוחמי מג״ב וכוחות התגבור ביצעו באחריות ובמקצועיות את משימתם ואפשרו לצה״ל לממש את הצו וההריסה בביטחון מלא וללא הפרעות. אנו ערוכים  עם כוחות גדולים במחנה הפליטים ובעיר ירושלים ונמשיך לפעול במלוא הכוח למען ביטחון התושבים״.

במהלך ההרס ולאחריו התפרעו צעירים ערבים בשכונה. כמה מהם נפצעו מירי כדורי גומי.

מוקדם יותר אמר גורם במשטרה כי “הכוחות הפועלים בשטח הונחו לגלות אפס סבלנות כלפי אירועי אלימות, נסיונות פגיעה בכוחות הביטחון ובסדר הציבורי. המשטרה תפעל בנחישות וביד קשה כלפי כל מי שיפר את הסדר או ינסה לפגוע בכוחות הפועלים, קטין כבגיר, תדאג למצות את מלוא חומרת הדין עימם תוך שימוש בכל הכלים והסמכויות העומדים לרשותה”.

ובתוך כך, בהתאם להנחיות הדרג המדיני, פעלו הלילה כוחות מגדוד ‘רם’ יחד עם כוחות הנדסה של חטיבת עציון בעיירה דוחה, למיפוי ביתו של המחבל מאמון ראאד מחמד אלח’טיב, אשר ניסה לבצע פיגוע דקירה בצומת הגוש אתמול.

כזכור, אמש ביטלו שופטי בג”ץ את הריסת ביתו של המחבל נור אדין אבו חאשיה, שרצח לפני כשנה בדקירות סכין בתל-אביב, את חייל צה”ל סמל-ראשון אלמוג שילוני זכרו לברכה.

למרות שהמחבל הואשם ברצח בכוונה תחילה על רקע לאומני, קבעו שופטי בג”ץ כי הזמן שחלף מאז הפיגוע ועד ההחלטה להרוס את הבית גרם לאיבוד אפקט ההרתעה.

בני משפחתו של שילוני הודיעו כי יצאו למאבק ציבורי בנושא.