05:51 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

“תוגבר האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית”

ה׳ בטבת ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0
מנכ”ל משרד התחבורה עוזי יצחקי הודיע במשב הראשון של ועידת התחבורה, התשתיות והנדל”ןן של עיתון TheMarker על כך ש”בחודש הקרוב יוצבו מצלמות אלקטרוניות בנתיבי התחבורה הציבורית בתל אביב ורמת גן”. זאת, במטרה לאפשר למוניות ואוטובוסים לנסוע מהר יותר במטרופולין גוש דן שנמצא כעת בשיאה של בניית מערך הרכבת הקלה, דבר שגורם לפקקים רבים.לדבריו, “הרשויות המקומיות קיבלו סמכות לאכוף זאת – במקביל ל-3,500 דו”חות שניתנו בחודש האחרון בנושא”.
יצחקי התייחס גם לפרויקט הרכבת הקלה בגוש דן ואמר: “יש לנו מזל שהלאמנו את פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן. אף זכיין פרטי לא היה מתמודד עם חמש ראשי רשויות עירוניות שונות. אם לא יהיו מערכות להסעת המונים, לא יוכלו לבצע פרויקטים של תשתיות ונדל”ן במדינה. מי שמתנגד לרכבת הקלה מסתכל בראייה צרה ולא רצינית”.
מנכ”ל חברת ‘דן’, אופיר קרני, שהשתתף באירוע, אמר: “צריך לזכור שבניגוד לתחבורה המסילתית, התחבורה הציבורית בתל אביב מושתת על התמודדות עם התנועה הכללית ונעדרת את זכויות הדרך הנדרשות לתחבורה ציבורית איכותית וזמינה. התשתית התל אביבית מפגרת במתן מענה סביר. במקומות בהם אנחנו מפעילים את הקווים המרכזיים שלנו – מהירות הנסיעה הממוצעת שלנו עומדת על 11 קמ”ש. אם לא יהיה שינוי בקרוב, יהיה יותר מהר ללכת ברגל”.

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.