05:47 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

דרמה משפטית: ערעורו של ראש-הממשלה לשעבר אולמרט נדחה חלקית; ייאסר לשנה וחצי

י״ז בטבת ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0
צילום : מדברים תקשורת
 הרכב שופטי בית המשפט העליון דן היום בערעורו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושל שבעה מורשעים נוספים בפרשת ‘הולילנד’.
השופטים סלים ג’ובראן, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית וצבי זילברטל קבעו כי עונשו של אהוד אולמרט יוקל משש שנות מאסר לשנה וחצי. הוא הורשע רק בשוחד על סך 60,000 שקלים.
ערעורו של ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי התקבל אף הוא, מתוך התחשבות במצבו הבריאותי. במקום שש שנות מאסר הומתק לששה חודשי עבודות שירות.
ערעורם של אורי שטרית ושל מאיר רבין נדחה על הסף. שטרית ייכלא לשבע שנים ורבין ייכנס לכלא לתקופה של חמש שנים. הלל צ’רני, יזם פרויקט ‘הולילנד’ ייכלא ל-25 חודשים בלבד, לאחר שזוכה משמונה עבירות. היזם השני, אביגדור קלנר זוכה מארבע עבירות שוחר ואחת של הלבנת הון, אך הורשע בשתי עבירות של מתן שוחד ועבירה אחת של הלבנת הון. הוא ייכנס לכלא ל-24 חודשים. סגן ראש-עיריית ירושלים לשעבר אלי שמחיוף זוכה מעבירת שוחד, אך הורשע בעבירת שוחד אחרת. עונשו הוקל ל-18 חודשי מאסר.
כלל הנאשמים ייכנסו לכלא ביום שני ו’ באדר א’, 15 בפברואר 2016.
ד”ר לימור עציוני, עורכת דין, מןמחית למשפט פלילי וסגנית דיקן ‘המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט’ אמרה: “למרות הקלת עונשו של אולמרט, מדובר כאן בהחלט באמירה נגד ראש ממשלה לשעבר בישראל, וזו השורה התחתונה. לראשונה, רוה”מ לשעבר ייכנס לכלא על עבירות פליליות. השופטים הם אנשים מקצועיים מאוד”.

אהוד אולמרט אמר לעיתונאים בבית המשפט מיד לאחר גזר הדין: “אבן גדולה הוסרה מעל ליבי, כאשר בית המשפט העליון קבע שאני מזוכה באישום המרכזי שהוא פרשת הולילנד, שהייתה בבחינת ענן שחור עלי ועל משפחתי. אמרתי ואני עדיין אומר שלא לקחתי שוחד, אך אני מקבל את גזר דינם של השופטים. היו שש שנים מעיקות וקשות עליי, אשתי, ילדי ונכדיי. זו ההזדמנות ברגע הלא קל הזה – שמעורבים בו סיפוק על הזיכוי בסיפור המרכזי והעיקרי שיצר את התהודה בפרשה כולה, וגם על ההרשעה בפרשה השנייה – להודות לכל אחד ואחת מהם”.

אורי לופוליאנסקי שיצא כמעט זכאי לחלוטין ולא יצטרך לשבת כלל בכלא, אמר: “אני מודה לעורכי הדין הנכבדים, אני מודה לכל עם ישראל שנתן לי אהבה גדולה, מודה למשפחתי הטובה, ומקווה שאמשיך לעשות שירות למען העם. אני מתפלא על דברים מסוימים, אני מצר על חברים שצריכים ללכת למאסר ואני מקווה להמשיך את השירות לעם כפי שעשיתי 40 שנה להמשיך לסייע לכל מי שנזקק”.

 

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.