03:12 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

אלוף-משנה דן גולדפוס מונה למפקד חטיבת הנח”ל

ד׳ באדר ה׳תשע״ז
יואל בלניצקי | 0
צילום: דובר צה"ל

היום מונה אלוף-משנה דן גולדפוס למפקד חטיבת הנח”ל. טקס ההחלפה נערך באנדרטת חטיבת הנח”ל בפרדס חנה, במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד עוצבת “הפלדה”, תת-אלוף אמיר אבולעפיה, מפקדי ולוחמי החטיבה, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אלוף-משנה דן גולדפוס מחליף בתפקידו את אלוף-משנה עמוס הכהן אשר כיהן בתפקיד במהלך השנה וחצי האחרונות ופורש מצה”ל לאחר 25 שנות שירות.
מדברי מפקד עוצבת “הפלדה”, תת-אלוף אמיר אבולעפיה: “חטיבת הנח”ל נמצאת בימים אלו בשיאה של הפעילות המבצעית והמאתגרת ברצועת עזה וביהודה ושומרון. עלינו להתאים עצמנו לאתגרים המשתנים ולהיערך לבצע כל משימה שתוטל עלינו בפיקחות ובאופן נחוש.
עמוס, הינך קצין מנוסה, בחזית העשייה המבצעית, עמדת במבחן הפיקוד תחת אש במבצעים ובמלחמות ואף נפצעת במהלך מלחמת לבנון השנייה. אני מבקש במעמד זה להודות לך על תרומתך העצומה לביטחונה ולחוסנה של מדינת ישראל ולאחל לך הצלחה בהמשך הדרך.
גולדפוס, הינך איש מעשה, מנהיג ואיש מקצוע. משוכנע ביכולותייך להמשיך ולהוביל את חטיבת הנח”ל בהצלחה לכל משימה לה תידרש”.
מדברי מפקד חטיבת הנח”ל היוצא, אלוף-משנה עמוס הכהן: “לאורך כל הדרך האמנתי באנשים, ביכולתם, בתבונתם ובמסירותם, וכן בהקשבה ובמתן חופש פעולה לכפופים לי.
המשיכו להוביל, המשיכו לפעול במצוינות והמשיכו לשמר את ‘היתרון האנושי’. בנימה אישית עוד יותר, אני מסיים מסע ארוך שהחל בגיל 14 כחניך בפנימייה הצבאית והמשיך בתפקידים רבים ומרכזיים בטובות שביחידות ובליבת הפיקוד המבצעי של צה”ל. גופי נושא צלקות משתי פציעות שעברתי וזכרוני נושא דמויות של חברים ושותפים ששילמו בגופם ובנפשם על עמידתנו במשימה. אני גאה על הדרך, אני יוצא לדרך חדשה יחד עם משפחתי ומאחל הצלחה לכולכם. עלו והצליחו”.
מדברי מפקד חטיבת הנח”ל הנכנס, אלוף-משנה דן גולדפוס: “חטיבת הנח״ל היא סמל, סמל של גבורה ולחימה, ובד בבד סמל של שירות ותרומה. זוהי עבורי זכות גדולה וכבוד רב להוביל את הלוחמים והחיילים הטובים ביותר שיש לחברה הישראלית ולצה”ל. אני רוצה להודות למפקדיי שנותנים בי אמון ומניחים בידי את הזכות והכבוד לפקד על חטיבת הנח”ל. עמוס, בשמי ובשם החטיבה כולה אני רוצה להודות לך על שנתיים של עשייה, מסירות ועבודה אין קץ”.