16:35 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

באקה אל גרביה מצטרפים לנאמני חיים של מד”א

י״ב בטבת ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 0
צילום : דוברות מד"א

השבוע הסתיימו שני קורסי “נאמני חיים” של מד”א בטקס מרגש במתנ”ס הקהילתי בבאקה אל גרבייה. קורס אחד היה ל-24 פקחים של השיטור העירוני ושוטרים ממשטרת עירון שמשרתים בבאקה אל גרבייה ובקורס השני השתתפו 21 מדריכים ומורי המתנ”ס הקהילתי בעיר. בקורס עברו החניכים הכשרה במטרה לרכוש כלים מצילי חיים במסגרת פרויקט הדגל של ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. בסוף הטקס קיבלו הבוגרים ערכות “נאמני חיים” בעזרתן יוכלו להעניק טיפול רפואי מציל חיים במקרים של חוסר הכרה ודום לב ובכך יגדילו את סיכויי ההישרדות של החולה. בנוסף לנאמני החיים החדשים, 7 מתנדבי מד”א מואדי ערה ומיושבי עמק-חפר קיבלו ערכות כונן מד”א והצטרפו לגדוד הכוננים של הארגון.

 

עיד אבו זקיקה, יו”ר הנהלת מתנדבים של תחנת מד”א בחדרה והסביבה בירך בסוף הטקס, הודה לעיריית באקה אל גרבייה על שיתוף הפעולה המשמעותי והתמיכה בפרויקט וחילק את ערכות “נאמני החיים” לנציגי העירייה.

 

45 החניכים שסיימו את שני הקורסים שהועברו על ידי אחראי מתנדבים במד”א גזרת חדרה, חובש רפואת חירום פריד אבו זקיקה קיבלו את ברכתו כשאמר “אני גאה בכם ושמח מאד שיהיו לנו ידיים מקצועיות נוספות שביכולתן נוכל לסייע ולתת מענה רפואי ראשוני לתושבים בדקות הראשונות עד להגעת צוות מד”א לשטח”.

  

עמית דילאון, סגן מנהל מרחב שרון במד”א: “אני מברך על ההיענות הרבה, יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם ראש עיריית באקה ועם המגזר הערבי בכלל. אנחנו שמחים לעזור בפיתוח מתן השירותים. לא מזמן נחנך בעיר מבנה חדש לתחנה מד”א, מתקיים קורס חובשי רפואת חירום, עכשיו אנו מסיימים שני קורסים של נאמני חיים ובקרוב ייפתח גם קורס נוסף. מטרתנו המשותפת היא להציל חיים ואנשי באקה הם נדבך חשוב בכל המאמץ הזה. אני מודה מאוד למשפחת אבו זקיקה ולראש העיר שמבין את החשיבות של מד”א בעיר שלו.”

 

מר איאד מואסי, סגן ראש עיריית באקה אל גרבייה: “מדובר בעשיית קודש שאנחנו בעירייה תומכים בה ומברכים את כלל המשתתפים. אני מקווה שירבו פעילויות דומות שיעזרו בהגברת המודעות . אני שמח על כך ויודע שאין מצווה גדולה מהצלת נפשות.”

 

ארז גלר, ראש זרוע תגובה מיידית במרחבים אשר, כרמל ושרון של מד”א: “ברוכים הבאים למשפחת מד”א. מבחינתנו זו רק יריית הפתיחה ואני מאמין שעוד ניפגש בקורסים מתקדמים יותר כשתשדרגו את ההכשרה שלכם מנאמן חיים למתנדבי מד”א באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ. זה מרשים ומאוד מרגש לראות היענות כזו גדולה.”

 

מפקח סמי מסארווה, מפקד שיטור עירוני בבאקה אל גרבייה שגם הוא השתתף כחניך בקורס : “זו זכות גדולה להשתתף בקורס כזה של מד”א, מדובר בנדבך חשוב בנוסף לעבודה המשטרתית, נדבך שתורם להצלת חיי אדם. ניידת שמסתובבת בבאקה תוכל גם היא עכשיו להגיש עזרה ותציל אנשים הלכה למעשה.”

 

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “ברצוני להודות לעובדי המתנ”ס הקהילתי ולאנשי השיטור העירוני שמסתובבים בכל שעות היום בבאקה אל גרביה ובחרו להצטרף לפרויקט “נאמני החיים”. הנני סבור שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה”.

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.