01:33 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

בארגוני החירום וההצלה נערכים לאבטח רפואית את מסע הלוויה והפרידה משמעון פרס

כ״ה באלול ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 3
צילום: לע"מ

אלפים רבים בהם אישי ציבור ומכובדים מרחבי העולם צפויים ללוות ביום שישי הקרוב בדרכו האחרונה את הנשיא לשעבר, שמעון פרס ז”ל שהלך לעולמו אמש, כוחות גדולים של מגן דוד אדום יחד עם יחידת האופנולנסים (אופנועי האמבולנס) של איחוד הצלה בירושלים בתיאום עם משרד הביטחון, משרד החוץ ומשטרת ישראל, נערכים לאבטח רפואית את מסע ההלוויה ואירועי הפרידה.

החל משעות הבוקר המוקדמות צוותי מגן דוד אדום יחד עם מתנדבי איחוד הצלה נערכים לאבטח רפואית את אירועי הפרידה ואת מסע הלווייתו של הנשיא התשיעי של ישראל, שמעון פרס ז”ל.

אלפי בני אדם בהם אישים בכירים ומכובדים מרחבי העולם צפויים להגיע להיפרד משמעון פרס ז”ל וללוות אותו בדרכו האחרונה. בין הנוכחים יגיעו פוליטיקאים, אנשי צבא, אנשי רוח ומכובדים רבים מכל קצוות העולם ביניהם, נשיא ארה”ב, ברק אובמה.

עומסי תנועה כבדים ייתכנו בעקבות הקהל הגדול שצפוי מחר (חמישי) לעבור על פני ארונו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז”ל ולקראת מסע ההלוויה שיערך ביום שישי.

במד”א נערכים בכוננות מיוחדת, ומתגברים את מערך הכוחות, מאות חובשים ופראמדיקים של מד”א עם עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד”א, רכבי הצלה ייעודים וחוליות רגליות של מגישי עזרה ראשונה יתפרסו ויעניקו טיפול רפואי למי שיזדקק.

מגן דוד אדום פועל בתיאום מלא עם משטרת ישראל, משרד הביטחון ומשרד החוץ על מנת לעבור אירוע בקנה מידה שכזה בשלום ובבטחה.

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה מסבירים כי עומסי התנועה עלולים להאריך את זמני ההגעה של אמבולנסים לחולים או פצועים ולכן גוייסו למשימה מתנדבים רכובים על אופנוע מכל רחבי הארץ.

חפ”ק מיוחד לניהול יחידת האופנולנסים של איחוד הצלה מחוז ירושלים הוקם סמוך למטה הארצי של איחוד הצלה בכניסה לירושלים במטרה להעניק סיוע רפואי מהיר למקרי חירום רפואיים במחוז ירושלים.

אלי בין, מנכ”ל מד”א: “קמנו לבוקר עצוב עם הבשורה הקשה על מותו של אדם יקר, שמהווה סמל ומופת בארץ ובעולם, מר שמעון פרס. עם היוודע דבר פטירתו, התחלנו בהיערכות ותגבור כוחות מד”א, על מנת לאבטח רפואית את מאות אלפי המלווים שצפויים להגיע להיפרד מפרס ז”ל. במקביל להיערכות הנרחבת, ממשיכים כוחות מד”א כל העת להעניק שירות כבשגרה. ארגון מד”א מרכין ראשו בכאב רב ומשתתף בצערה של משפחת פרס”.

באיחוד הצלה הרכינו ראש לאחר היוודע על פטירתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז”ל, הנשיא פרס היה מהתומכים הגדולים של איחוד הצלה ובשנת 2011 העניק לנשיא ומייסד הארגון אלי ביר את אות הנשיא למתנדב לכבודם של כל מתנדבי איחוד הצלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • איחוד הצלה
  אני סומך ובוטח באיחוד הצלה שגם בימים אלו שנרגיש את העומס הכבד – הם יתגברו ויתמודדו בצורה מדהימה כמו תמיד ! מדהימים !

  עובדיה אהרון // 20:45
 • כל הכבוד
  תמשיכו להציל חיים

  חיים // 20:51
 • כל הכבוד לארגוני ההצלה
  כל הכבוש חלוקים כבוד אחרון לנשיא היקר.

  שמואל // 9:15
 • עוד בחדשות

  Sorry. No data so far.