01:30 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

שני מחבלים חמושים נוטרלו במרכז ירושלים

כ״ט באדר א׳ ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0
צילום: נטו חדשות / דף הפייסבוק של משטרת ישראל

ברחוב הצנחנים בירושלים, סמוך לשער החדש, נורו ונוטרלו שני מחבלים.

קודם לכן הם הספיקו לירות בישראלי ולפצוע אותו באורח קשה. הוא פונה לבית-החולים ‘הדסה עין כרם’.

דובר מד”א, זכי הלר מסר: “חובשים ופאראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי לגבר כבן 50 עם פציעה חודרת בפלג גופו העליון”.

משה לוי מנהל אגף לוגיסטיקה של ‘איחוד הצלה’ סיפר: “כשהגעתי לזירה נתקלתי בנהג רכב שנפצע קשה. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של ‘איחוד הצלה’ הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים הר הצופים. בשלב זה לא ברור אופי האירוע”.

מדובר במחבלים שניסו לבצע ירי, שעה קלה קודם לכן. כוחות גדולים מאוד של משטרה, מד”א, ו’איחוד הצלה’ זרמו למקום, מחשש לפיגוע עם נפגעים. מתחקיר ראשוני עולה, ככל-הנראה, כי שני בני מיעוטים עוררו את חשדו של מאבטח במקום. הלה ירה לעברם והם נמלטו.

כוחות גדולים עורכים כעת סריקות אחר הרכב הנמלט.

כוחות מד”א ומתנדבי ‘איחוד הצלה’ מסניף ירושלים העניקו סיוע ראשוני למספר נפגעי חרדה ונפגעים מחבלות קלות באירוע בשדרות גולדה מאיר בירושלים בסמוך למסוף האוטובוסים. נסיבות המקרה בבדיקה ובטיפול משטרת ישראל.

מהמשטרה נמסר: “נוסעים שהיו באוטובוס ‘אגד’ בשדרות גולדה מאיר הבחינו בשני חשודים עם נשק ושמעו ירי, אזרח שהבחין בהמולה עצר את רכבו, רץ לעבר האוטובוס וביצע ירי כדור בודד לעבר שני חשודים שנמלטו.  לא זוהו פגיעות באוטובוס ולא היו נפגעים. בשל דיווח על רכב שנמלט מוקמו חסימות והחלו סריקות נרחבות. במהלך הסריקות הבחינו שוטרים ברכב העונה לתיאור ברחוב הצנחנים, מתוך הרכב החל ירי לעבר מכוניות. השוטרים חתרו למגע, ביצעו ירי לעבר המחבלים וניטרלו אותם. ברכב נתפסו 2 רובים מאולתרים”.

מחברת ‘סיטיפס’ נמסר: “עקב האירוע הביטחוני באזור שער שכם ועל-פי הנחיית המשטרה, פועלת כעת הרכבת הקלה בשירות מקוצר – בין תחנת הר הרצל לתחנה המרכזית, ובין תחנת חיל האוויר (פסגת זאב) לתחנת גבעת התחמושת. בשלב זה אין שירות רכבות בין גבעת התחמושת לתחנה המרכזית”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.