01:21 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

בפעילות משותפת של המשטרה ומשרד הבריאות נחשפה רשת מכירה והפצה של תרופות מזוייפות

ד׳ באלול ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0
צילום : משטרת ישראל

שוטרי יחידה ארצית של משטרת ישראל וחוקרי יחידת יהלום ברשות המסים, בפעילות משותפת עם האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות, פשטו הבוקר על בתיהם של למעלה מ-20 חשודים במקומות שונים בארץ, לאחר שחקירה סמויה ביססה חשד שניהלו בצוותא רשת למכירה והפצה של כדורי אין אונות מזוייפים, בין היתר באמצעות אתר אינטרנט ושליחים.

 

למותר לציין כי תרופות שאינן מפוקחות על ידי משרד הבריאות יכולות להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור הנוטל אותן – משרד הבריאות שב ומזהיר כי שימוש בחומרים אלה עלול לפגוע בבריאות הציבור, להוביל לאשפוז בבתי החולים ובמקרים מסוימים אף למוות.

 

החקירה מנוהלת תוך שת״פ עם בעלי הזכויות הרלוונטים.

 

במסגרת הפעילות נתפסו אלפי כדורים/אריזות החשודים כמזוייפים, בקבוקי אריזה, מדבקות הנחשדות כמזוייפות וכן מסמכים וחומרים רלוונטיים.

 

 

החשודים במעורבות בפרשה עוכבו לחקירה בגין חשד לביצוע עבירות של מכירה/הספקה של חומר מסוכן, קבלת דבר במרמה, עבירות על על פקודת סימני המסחר ועל פקודת הרוקחים, עבירות מס ושיבוש מהלכי חקירה ובהתאם להתפתחות החקירה ייעצר מי מהם ויובא לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבית המשפט. החקירה הגלויה בראשיתה.

 

על פי החשד, מדובר ברשת שיטתית ומאורגנת, במסגרתה יובאו על ידי מי מהחשודים כדורי אין אונות מזוייפים בהיקפים נרחבים. על חלק מהכדורים/אריזות הודבקו מדבקות הנחזות להיות של כדורי אין אונות מוכרים ומורשים ואלו פורסמו, בין היתר, באתר אינטרנט שנוהל בידי מי מהחשודים ונמכרו באמצעות ספקים מרכזיים ללמעלה מעשרה ספקים ברחבי הארץ. בהמשך נשלחו באמצעות שליחים לרוכשים.

 

למותר לציין כי המשטרה, משרד הבריאות והרשויות הנוגעות רואות בחומרה רבה הפצה של תרופות אשר אינן מפוקחות ויש בהן כדי להוות סכנה לבריאות המשתמשים. חשיפה זו מצטרפת לשורת חשיפות ופעילויות בתחום ובכוונת הרשויות להמשיך בפעילות משולבת מקצועית ונחושה במישור המודיעיני, המבצעי והחקירתי בתחום זה.  למותר לציין כי המשטרה, משרד הבריאות והרשויות הנוגעות רואות בחומרה רבה הפצה של תרופות אשר אינן מפוקחות ויש בהן כדי להוות סכנה לבריאות המשתמשים. חשיפה זו מצטרפת לשורת חשיפות ופעילויות בתחום ובכוונת הרשויות להמשיך בפעילות משולבת מקצועית ונחושה במישור המודיעיני, המבצעי והחקירתי בתחום זה.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.