16:30 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

הורים וילדייהם מצפון הארץ הצטרפו לדעא”ש

י״ח בתשרי ה׳תשע״ז
שרגא קורצוג | 1
צילום: משטרת ישראל

בני הזוג הצטרפו לדעא”ש בעיראק, הבעל נלחם ונפצע במוסול, האישה עבדה בבית חולים בעיר והילדים התחנכו בבית ספר מקומי. לפני כחודש עם חזרתם לארץ נעצרו בנמל התעופה בן גוריון ובחקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי השניים הודו במיוחס להם והבוקר הוגש בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגדם.

תחילת הפרשייה בחודש יולי בשנת 2015 בזמן שבני הזוג מסכנין ויסאם (41) וסברין (30) זבידאת ושלושת ילדיהם כבני 3,6,8 טסו לרומניה על מנת להשתתף בטקס סיום לימודי הרפואה של אחיה של החשודה.

מן החקירה עלה כי השניים תיכננו מבעוד מועד, שמסעם שהחל ברומניה, ימשיך לכיוון תורכיה איסטנבול כשהיעד הסופי הינו סוריה שם יצטרפו לארגון המדינה האיסלמית דעא”ש.

עוד התברר כי האישה, סברין, יצרה קשר עם פעיל ארגון דעא”ש ששימש איש הקשר והסביר לה אודות המסלול והמעבר לסוריה עד להצטרפות לארגון, המפגש עם הפעיל התקיים בתורכיה ומשם דאג הנ”ל להעביר את המשפחה לסוריה.

סברין שיכנעה את בעלה ויסאם להצטרף לארגון ולהילחם בסוריה ובעיראק. עם הגיעם לסוריה השניים נשבעו אמונים לאירגון והבעל ויסאם אף השתתף בקורסים והכשרות ביניהם קורס בנושא הלכות השריעה ואימונים צבאיים.

בני המשפחה עברו מסוריה לעיראק והתיישבו בעיר מוסול, שם ויסאם קיבל מהארגון רובה קלצ’ניקוב,מחסניות ואפוד קרב והצטרף ללחימה,סברין עבדה בבית חולים מקומי ושלושת ילדיהם למדו במוסדות חינוך מקומיים.

במהלך הלחימה בעיר נפצע ויסאם ברגלו ובעקבות כך אושפז בבית החולים בעיר. בעקבות הפגזות כבדות של מטוסי הברית נגד ארגון דעא”ש על העיר מוסול ולחצים של משפחתם מהארץ שישובו לישראל החלו החשודים וילדיהם במסע שארך כ-8 חודשים לעבר גבול תורכיה-סוריה. השניים ניסו בעשר הזדמנויות שונות להסתנן מגבול סוריה לתורכיה ללא הצלחה,לבסוף כשהצליחו להסתנן לתורכיה נעצרו על ידי המשטרה המקומית והועברו לישראל.

כאמור עם נחיתתם בתאריך בנתב”ג נעצרו על ידי שוטרי משטרת ישראל, ילדיהם הועברו לטיפול בני משפחתם והוטל צו איסור פרסום על החקירה.

במהלך חקירתם הודו השניים במיוחס להם והבוקר על ידי פרקליטות מחוז חיפה הוגש כתב אישום בגין העבירות, מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, ביצוע עבודה ומתן שירות בשביל התאחדות בלתי מותרת, אימונים צבאיים אסורים.

למותר לציין כי חבירה והצטרפות של אזרחים ישראליים לארגונים שהוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת, וקל וחומר לאירגוני מחבלים, מהווה איום ממשי לבטחון המדינה. קשרים מסוג זה עלולים להוביל לסיוע לארגוני טרור בהיבטים שונים ובהם אף לביצוע פיגועים בישראל כנגד אזרחים ישראלים. שירותי הביטחון בישראל, ובכללם משטרת ישראל, ימשיכו לפעול בכל מקום למיגור התארגנויות אלו ולשמירה על ביטחון אזרחי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • מה חדש תחת השמש
    ככה זה מתחיל, אזרחי המדינה המוסלמים נוטים באהבתם לכלל האוכלוסיה המוסלמית העולמית להגן בגופם, נשותיהם וילדהם ויוצאים ללחום מלחמה לא להם ועוד מעט גם חברי הכנסת הערבים יחלו במסע הכפשה נגד ישראל שכובשת בסוריה, עירק ולבנון ואת החליפות האיסלמית והאו”ם יגנה אותנו על כך
    ועל כך נאמר מה חדש תחת השמש.

    אורי // 17:56
  • עוד בחדשות

    Sorry. No data so far.