22:03 22/11/2017 | ד׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

הנשיא הנבחר של ארה”ב: “דונלד טראמפ”

ח׳ במרחשון ה׳תשע״ז
שרגא קורצוג | 0
צילום : איציק רויטמן / ויקיפדיה

אחרי לילה מתוח במיוחד, לתוצאות האלו אף ערוץ, גורם או גוף לא ציפה, אפילו תומכיו של טראמפ לא ציפו לניצחון שכזה.

הנשיא ה- 45 של ארה”ב, אייל הנדל”ן והאיש שכיכב בריאלטי, דונלד טראמפ, ניצח ברוב קולות את יריבה, הילרי קלינטון.

טראמפ, בן 70, נולד בניו יורק, נשוי למלאניה, לו 5 ילדים משלוש נשים.

בנאום הניצחון של טראמפ לפני זמן קצר, אמר: “כבוד עליון וזכות להציג את הנשיא הנבחר של ארה”ב”, טראמפ הודה לבני משפחתו ולסגנו, וסיפר ש”קלינטון יריבתו התקשרה לברך אותו, ואמר שבירך אותה חזרה על המירוץ הקשה שניהלה מולו”.

במהלך נאומו הבטיח טראמפ כי “יהיה הנשיא של כל העם האמריקני”, יחדש את הקשרים, ויהיה בקשר טוב עם כל מדינות העולם, כדבריו. נבנה מחדש את הערים ונחזיר מליונים לשוק העבודה, אמר.

לעמת זאת במטה קלינטון אכזבה קשה, קלינטון לא יצאה אל האלפים שהמתינו לה במטה, אלא מנהל הקמפיין שלה יצא אל האלפים הממתינים ואמר, “זה לא נגמר”, וכך האלפים יצאו מהאולם מאוכזבים, חלקם בוכים.

לפני מספר ימים בתוך עין הסערה של מערכת הבחירות, זמן שכל הסוקרים נותנים אחוזי זכיה משמעותיים ליריבתו – הילרי קלינטון, הגיעה ביתו איוונקה (יעל) טראמפ עם בעלה ג’ארד קושנר, חתנו היהודי של טראמפ לקברו של הרבי מליובאוויטש בכדי לשאת תפילה להצלחתו של דונלד טרמפ, אירוע שזכה לסיקור נרחב, היו שאמרו בקרבת הנשיא החדש שהאמונה במהפך הביאו למשפחת טרמפ את הניצחון הענק נגד כל הסקרים והסיכויים.

שאלתם את עצמכם לא פעם כמה טוב טראמפ עבור ישראל, מקורבים ישראלים לטראמפ מספרים שהוא אוהב ישראל מובהק, הוא מוקף ביהודים רבים בהם חתנו היהודי ג’ארד קושנר הנשוי לביתו איוונקה (יעל) טראמפ, במהלך הקמפיין הבטיח טראמפ להכיר בסיפוח ההתנחלויות, להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ולבטל את הסכם הגרעין עם איראן. ימים יגידו.