22:05 22/11/2017 | ד׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

טקס הרמת כוסית והחלפת פיקוד נערך היום בכבאות והצלה ירושלים

כ״ד באלול ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 0
צילום: אריק אבולוף כב"ה ירושלים

בטקס מרגש בתחנת כבאות והצלה ירושלים, הועבר שרביט פיקוד התחנה באופן רשמי ממפקד כבאות והצלה ירושלים היוצא טפסר בדימוס אלי בסון למפקד הנכנס טפסר משנה אייל כהן. כמו כן במעמד זה הרימו הנוכחים כוס לכבוד השנה החדשה הבאה עלינו לטובה.

בטקס השתתפו לוחמי אש, קצינים, מתנדבים, גמלאים ובני משפחות של לוחמי האש. עוד השתתפו בטקס, בירכו את הנוכחים ואיחלו שנה טובה, פיקוד מחוז ירושלים בראשות מפקד מחוז ירושלים היוצא, טפסר בכיר אלי פרץ, מ”מ מפקד מחוז טפסר ניסים טויטו, ראשי מדורים, אגפים, ואישי ציבור.

מדברי מפקד התחנה הנכנס טפסר משנה אייל כהן: לפקד על ירושלים זוהי זכות גדולה מעין כמוה, אך גם חובה גדולה ואחריות כבדת משקל, עוד לפני למעלה מ-20 שנים בימיי כלוחם אש צעיר בתחנה, חשתי את העוצמה של העיר הזאת במגוון האירועים המורכבים בהם השתתפתי. בכל האירועים האלו הבחנתי שהדבר שמחזיק את מערך הכבאות בירושלים ותורם לעוצמה הגדולה שלו, זהו ההון האנושי הנפלא שקיים בו, לוחמי אש, קצינים ומתנדבים חדורי משימה, שמוכנים להקריב את חייהם ללא היסוס כדי להציל את חייהם של תושבי ירושלים. לוחמי אש אמיצים, עם קור רוח ועוצמות שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, אך ביחד עם זאת, צנועים ונחבאים אל הכלים. למרות שהם מצילים כל שנה את חייהם אלפי אזרחים, ומגיע להם על כך שבחים ללא סוף, הם תמיד אומרים בצניעות האופיינית להם, זאת הזכות שלנו להציל חיים, זכינו שמקום העבודה שלנו הוא מקום של הצלת החיים”.