12:16 21/11/2017 | ג׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

יום השתלמות שנתי של מתנדבי איחוד הצלה באוניברסיטת אריאל

כ׳ באב ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 1
צילום : שמוליק סופר / INnews

אמש (שלישי) התקיים יום השתלמות שנתי לחובשים המתנדבים באירגון ‘איחוד הצלה’. מטרת ההכשרה היא לשמר את הכשירות והמיומנות המקצועית של מתנדבי איחוד הצלה וכן להתעדכן במיטב החידושים בתחום.

סמנכ”ל איחוד הצלה לייזר היימן אומר: “כארגון ארגון רפואה רשמי המוכר על ידי משרד הבריאות שמטרתו מתן טיפול רפואי ראשוני לחולים ופצועים, אנו דואגים לאמן את החובשים המתנדבים בארגון. זאת על מנת שישמרו על כשירות מבצעית ברמה הגבוהה ביותר. התרגול כולל מענה רפואי מעשי בשטח וימי השתלמויות”.

היימן מוסיף כי “התרגילים והאימונים הם במספר רמות מעל כל אימון ותרגול רפואי שקיים כיום בישראל ובעולם. ההשתלמויות הם בפריסה ארצית, במרכזי הסימולציות הטובים ביותר ברחבי הארץ עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לדוגמה, שימוש בבובות חכמות, יקרות מאוד המדמות חולים ופצועים ברמה הקרובה למציאות”.

היימן מספר כי “ביום ההכשרה שהתקיים אתמול מתנדבי איחוד הצלה השתתפו בהרצאות ריענון ובהמשך היום תרגלו בצורה מעשית תרחישים שונים המדמים אירועים אמיתיים. במרכז הסימולציה שלנו המתנדבים תרגלו בצמוד למדריכים תוך קבלת משוב שיסייע להם בפעילות בשטח”.

היימן סיכם ואמר כי “אנשי צוות הקשר עם המתנדב בארגון משקיעים רבות בתכנון כל פרט ביום ההשתלמות על מנת שהמתנדב יהנה וירגיש חוויה וסיפוק, שהתרגול יהיה מעשי ושכל האמצעים הגשמיים גם יהיו מושלמים, ההרשמה, ארוחות מסודרות, החזרי נסיעות ועוד יש לציין את כלל האגפים באיחוד הצלה שהתגייסו להצלחת יום ההשתלמות החל מהאגף הרפואה המוביל מקצועית את ההשתלמויות, אגף הלוגיסטיקה, מרכזי הציוד, מבצעים מדיה ועוד”.

אלון בסקר מנהל אגף רפואה ב’איחוד הצלה’ אמר “כל מתנדב באיחוד הצלה עובר פעם בשנה השתלמות מקצועית שמטרתה ריענון החומר המקצועי, קבלת עדכונים על חידושים מקצועיים, ותרגול מיומנויות על בובות סימולציה מתקדמות. ההשתלמויות נערכות במרכזי סימולציה ברחבי הארץ, כגון מרכז הסימולציה באוניברסיטת אריאל. ביום הריענון המתנדבים מבצעים פרוצדורות על בובות חכמות ומקבלים משוב בזמן אמת בהתאם לתרחישים רפואיים אליהן תוכנתו הבובות. אין ספק שלתרגול מסוג זה יש השפעה על רמת המקצועיות של המתנדב באירוע חירום רפואי אמיתי”.