03:12 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

ירושלים: נחשפה קבוצת קטינים שמכרו אלפי ‘צעצועים מסוכנים’ לפורים

י״א באדר ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 0
צילום : משטרת ישראל

“תארגן לי סטוק שרקנים, מקל סבא ורמדנים” כך התנהלה התכתבות בתוך קבוצת וואטסאפ סגורה שניהלו צעירים וקטינים שיועדה לביצוע עסקאות למכירת אלפי ‘צעצועים מסוכנים’.

שוטרי משטרת ישראל חשפו פעילות מאורגנת של קטינים   לביצוע עסקאות למכירת אלפי ‘צעצועים מסוכנים’ מסוגים שונים תוך שימוש בכינויי קוד בהם ‘רמדנים’, ‘שרקנים’ , ‘מקל סבא’ ועוד. עוד נחשף כי המכירות בוצעו בכמויות של ‘סטוקים’ ולא בודדים.

חוקרי המשטרה קבעו מפגש עם עם אחד הקטינים למכירת הצעצועים המסוכנים אליה הגיע יחד עם סבו ומהרכב הוציא ארגזי קרטון ובהם עשרות נפצים וזיקוקים מסוגים שונים.

הלילה בפעילות מבצעית ממוקדת פשטו לוחמי מג”ב על ביתו של החשוד המרכזי, תושב מרכז הארץ, שעפ”י החשד סיפק את הסחורה לקטינים ולנוספים. בחיפוש שבוצע בביתו נתפסו מאות רבות של צעצועים מסוכנים מסוגים שונים ובהם עשרות כוורות זיקוקין.

כלל ה’צעצועים המסוכנים’ שנתפסו הועברו לבדיקת חבלן משטרת ישראל . מבדיקת חלק מהם עלה כי כמות החומר המסוכן המצוי בתוכם עלול לגרום לנזק ופגיעות קשות מאוד.

כאמור המשטרה עצרה לחקירה 2 קטינים בגילאי 16 תושבי המרכז אשר טענו שמכרו לחבר’ה בשכונה ולמי שביקש. בסיום חקירתם שוחררו בתנאים.

כן נחקרו שני בגירים תושבי המרכז והחקירה נמשכת.

חשיפת הפעילות המאורגנת למכירת ה’צעצועים המסוכנים’ מנעה פגיעות קשות בילדים ובני נוער במהלך ימי החג.

במשטרה שבים ומדגישים כי כלל הנפצים, זיקוקים וחזיזים למיניהם הנמכרים לכל דורש, ללא פיקוח וללא הגבלת גיל – מסוכנים (!) וגורמים לפגיעות קשות.

המשטרה ממשיכה בפעילות ההסברה והאכיפה המוגברת לאורך כל תקופת טרום החג ובמהלכו במטרה שנציין את ימי החג בבטחה ונמנע מילדינו פגיעות קשות ומסוכנות.