22:10 22/11/2017 | ד׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

כנס מיוחד של מתנדבי מד”א מרחב לכיש לדורותיהם

י״ח בסיון ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0
צילום : דוברות מד"א

ביום רביעי התקיים ‘מפגש מחזור’ של מתנדבי מד”א מרחב לכיש לדורותיהם באולם אירועים בעיר אשדוד. באירוע השתתפו כ-200 מתנדבים שחלקם התנדבו במרחב כבר בשנות ה-70 ולצדם מתנדבי הנוער, המתנדבים הבוגרים והעובדים הפעילים היום.

 

האירוע כלל קבלת פנים מושקעת, חלוקת שי ואות הוקרה עם הקדשה אישית למתנדבים, מופע סטנד אפ משעשע וארוחת ערב חגיגית.

 

“הכל התחיל מרעיון נחמד להפגיש בין מתנדבי העבר של המרחב. מהר מאד נפתחה קבוצת פייסבוק אליה נחשפו המונים שהתרגשו מהרעיון למפגש מחזור והשתתפו אתמול באירוע” מספר רוני פלדמן ממארגני הערב והוסיף “לקחנו את הרמת הכנס כפרויקט של ממש, ביחד עם אמיר ליברטי, סגן יו”ר ועד הפועל במד”א שמשמש גם כיו”ר ועד המתנדבים במרחב לכיש, יוני ליברטי, אחראי המתנדבים במרחב ואבי גרינברג שהיה בעברו מתנדב בתחנת אשדוד, הרמנו אירוע בלתי נשכח”.

 

את הערב פתח סמנכ”ל קהילה במד”א, ד”ר אלי יפה שבירך את כל באי מפגש המחזור ואמר בדבריו: “מד”א אשדוד הייתה ונשארה משפחה. לעולם לא תצליחו לנתק את החוט הזה שמקשר ביניכם”.

 

שמעון כצנלסון, חבר מועצת העיר אשדוד: “כבר לפני שנים רבות הבנתי שאין כמו המתנדבים של מד”א והיום אני מבין את זה שוב. תודה מעומק ליבי”

 

רוני פלדמן, ממארגני האירוע: “אני נרגש מאד ומופתע לנוכח כל האנשים שהגיעו לאירוע. למען ההמחשה, יש פה אנשים שהתנדבו במד”א, לפני שאנשים אחרים שמתנדבים היום בכלל נולדו. מד”א זה לא רק מחויבות אישית שלנו, לא רק לעלות לאמבולנס, אלא הרבה מעבר. זה לבוא לפגוש חברים ולהכיר אנשים. מד”א נתן לנו משפחה וגם הקים משפחות. המון זוגות הכירו כאן, מד”א נתן לנו אופי – מד”א זו זכות גדולה שאני מודה עליה”. בתום דבריו הודה רוני לאמיר ליברטי על תרומתו הגדולה לאורך השנים למרחב לכיש והפתיע אותו עם מגן הוקרה מרשים.

אמיר ליברטי, סגן יו”ר ועד הפועל במד”א ויו”ר ועד המתנדבים במרחב לכיש: “אני מאד נרגש, גם מההפתעה שעשיתם ולי גם לראות את כל החברים שהגיעו – סבים, אבות, נכדים, אחים שכולם נקראים לדגל ומתנדבים. זה התחיל כמשהו קטן בפייסבוק שהתעצם והחלטנו להרים את הכפפה ולהרים את האירוע המופלא הזה”.

 

מנהל מרחב לכיש במד”א, עמי איבגי: “מרחב לכיש בעל מסורת מפוארת ועבר עשיר. הצוותים במרחב הצילו לאורך השנים חייהם של רבים וטובים. מד”א הוא תמיד בית חם לאלו שעסקו במלאכה בעבר, בהווה ובעתיד. אני מברך את כל באי הכנס ומאמין כי הנוכחות המשותפת באירוע תתרום רבות להמשך הפעילות למען הצלת חיים, הן בקרב המתנדבים והעובדים הפעילים כיום והן בקרב מתנדבי מד”א בעבר שלהם אני קורא להצטרף לפרויקט נאמני החיים של מד”א ולהמשיך להציל חיים”.