12:17 21/11/2017 | ג׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

מבנה חדש לתחנת מד”א בבאקה אל-גרבייה

י״ד במרחשון ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 0
צילום : דוברות מד"א

מעל 130 עובדים ומתנדבים, מהם כ- 50 מתנדבי נוער שמאיישים את נקודת ההזנקה של מד”א בבאקה אל-גרבייה מאז שהוקמה שנת 2008, זכו היום לחנוך בטקס מיוחד את המבנה החדש והמשודרג של נקודת ההזנקה. המבנה, עתיד לשרת את תושבי באקה אל-גרביה, המונים למעלה מ-35 אלף נפש ואת תושבי יישובי הסביבה. ייחוד נוסף של הנקודה הנו מיקומה – המבנה החדש נבנה בכניסה לעיר מכיוון כביש 9, בסמוך לתחנת הכיבוי. כך, תוכל הנקודה להעניק מענה רפואי מהיר לנוסעים בכבישים 6 ו-9, שהנם צירים מרכזיים באזור.

 

נקודת ההזנקה של מד”א בבאקה אל גרבייה מאופיינת בפעילות ההומניטרית הייחודית שהיא מקפידה לעשות למען תושבי האזור, דוגמת איסוף מזון לחודש הרמדאן וימי הסברה בבתי הספר. מידי שנה מוסמכים מעל ל- 50 מתנדבים בקורסים שונים שמתקיימים בעיר, וכיום ישנם מעל ל-100 מתנדבים הפעילים בנקודת ההזנקה ובתחנות מד”א בסביבה.

 

באירוע חנוכת נקודת ההזנקה שנערך היום, לקחו חלק ראשי אגודות ידידי מד”א מהעולם שנמצאים בארץ במסגרת כנס  IMDAC (International Magen David Adom Conference) שנערך השבוע בישראל. בטקס נכחו נציגי אגודת הידידים של מד”א בהולנד שתרמה את הכספים ששימשו להקמת מבנה נקודת ההזנקה, מנכ”ל מד”א, שגריר הולנד בישראל, ראש עיריית באקה אל-גרבייה ועוד מכובדים נוספים.

 

יו”ר אגודת ידידי מד”א בהולנד, ד”ר מריאן שפרכר סיפרה: “היום הוא יום חשוב מאד עבורנו, אנו רואים חשיבות רבה במעמד היום של פתיחת תחנת באקה אל-גרבייה. זה אירוע מיוחד עבור ידידי מד”א ולתורמים. בכנות, מעולם לא שמענו על העיר הזו, לא לקח זמן רב ואנשי מד”א הסבירו לנו על העיר ועל הדחיפות בבניית תחנה שתיתן מענה מציל חיים לתושבי האזור. מי שתרמה את הכסף לבניית התחנה היא ניצולת שואה היחידה מבני משפחתה שרדתה את השואה האיומה במחנה ההשמה אושוויץ ורק לאחר פטירתה נודע לנו שהיא תרמה את כספה למגן דוד אדום למען הצלת חיים ולצערנו, היא לא יכולה לראות את התוצאה של תרומתה הנדיבה. תודה רבה לאנשי מגן דוד אדום, אין ספק שנמשיך לתמוך בכם.”

 

שגריר הולנד בישראל, מר חילס בסחור פלוח: “מגן דוד אדום הוא ארגון שמציל חיים, אני רואה חשיבות גדולה בקשר הטוב בין העם ההולנדי למדינת ישראל וגאה להיות פה בחנוכת התחנה החדשה שנתרמה ע”י אגודת ידידי מד”א בהולנד”.

 

מר גרשון טרימפול, יו”ר אימד”ק: “אני מודה לכולם על שאתם משתתפים במהלך הזה, זה כבוד גדול להיות פה ולקחת חלק בפרויקט הצלת החיים של מגן דוד אדום”.

 

יוסי רכאח, מנהל מרחב שרון במד”א: “שנים רבות המתנו לרגע הזה שתוקם כאן התחנה הזו, תקדם אותנו ותמשיך את מגמת ההתפתחות שמוביל מנכ”ל מד”א. אני מעריך מאד את התורמים על הסיוע שמאפשר את התפתחות השירותים למגזר ולתושבי האזור”.

 

ראש עיריית באקה אל-גרבייה עו”ד מורסי אבו-מוח: “המסר הוא שמוסלמים, יהודים ונוצרים יכולים לעשות דברים טובים לעולם. היום זו הוכחה שאנחנו מתאחדים ועושים טוב בניגוד למה שקורה בעולם. תודה רבה למנכ”ל מד”א, אלי בין ובכלל לארגון כולו”. 

 

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “שרותי מד”א ממשיכים להתרחב ולהשתפר, בחניכת המבנה החדש של נקודת ההזנקה בבאקה אל-גרבייה אנו מפתחים ומשפרים עוד את פעילותנו החשובה להצלת חיים באזור בכלל ובישובי המגזר הערבי בפרט. מיקומה של נקודת ההזנקה בבאקה אל-גרבייה היא משמעותית ביותר, שכן היא תוכל לספק מענה למגוון רחב של אירועים, באזור רחב ביותר ובצירי נסיעה מרכזים. אנחנו רואים נוער ובוגרים תושבי המקום שבאים ומקדישים מזמנם להתנדב למען הצלת חיים ואני מאחל להם הצלחה בהמשך ומבקש להודות להם על פועלם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.