05:52 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

מד”א ורשות הבדואים יוזמים: “רפואת חירום בקהילה הבדואית”

כ״ט בתשרי ה׳תשע״ז
שרגא קורצוג | 0
צילום: מד"א

בימים אלו יצא לדרכו קורס חובשי רפואת חירום של מד”א למגזר הבדואים בדרום, בסיוע השר אורי אריאל ובשיתוף הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בראשות יאיר מעיין. 25 חניכים [22 גברים ו 3 נשים] מהחברה הבדואית בנגב, יוסמכו להיות חובשים כונני מד”א ונהגי אמבולנס ביישובי הפזורה הבדואית. הקורס מועבר בתחנת מד”א באר שבע והוא בהיקף של כ 200 שעות לימוד, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה רחב היקף וראשון מסוגו לשיפור רפואת החירום ביישובים הבדואים בנגב.

מנכ”ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים, יאיר מעיין אומר כי הרשות מקדמת במקביל שלושה פרויקטים להצלת חיים בחברה הבדואית: “פרויקט למניעת תאונות בית באמצעות עמותת ‘בטרם’, מיזם משותף עם עמותת ‘אור ירוק’ למניעת תאונות הדרכים, והיום פתיחת קורס חובשים ונהגי אמבולנס של מד”א לחברה הבדואית בנגב. שלושת המיזמים יובילו יחדיו לשינוי משמעותי בחברה הבדואית על ידי צמצום התאונות המתרחשות בסביבת המגורים, הפחתת מספר תאונות הדרכים בחברה הבדואית, ופתיחת קבוצה מקצועית בתוך החברה הבדואית שתסייע בהצלת חיים ומתן שירות רפואי זמין ומיידי.”

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל:  “במהלך השנים נוצרו פערים וחוסרים בלתי נסבלים בהשקעת הממשלה בכל התחומים בציבור הבדואי. אזרחי ישראל הבדואים זכאים למלא הזכויות. החזרת המשילות לנגב עוברת גם דרך שדרוג וחיזוק מערכת רפואת החרום בציבור הבדואי. “

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “מד”א פועל ללא הרף על מנת להגיע לכל פלח באוכלוסייה הקיימת בישראל. בין היתר גם במגזר הבדואי, אנו פועלים רבות כדי להשריש את פועלו של מד”א, את היכולות להצלת חיים, ואת הטכניקות להגשת עזרה ראשונה וסיוע רפואי. העובדה כי בחלק נרחב מהיישובים בפזורה הבדואית יש קושי באיתור הכתובת ובוגרי הקורס יוכלו לסייע בכך רבות”.

 

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.