01:33 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

נערכים לאסונות: “מד”א בכנס איטלקי-ישראלי ראשון מסוגו”

כ״ה באלול ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 0
צילום: מד"א

 

אנשי מגן דוד אדום השתתפו בכנס שנערך בעיר סלוזו שבצפון איטליה, במשך ארבעה ימים התכנסו בכירים מכוחות הרפואה והביטחון האיטלקים יחד עם בכירים ממד”א ומפיקוד העורף ועסקו בהערכות וכוננות לאסונות ולאירועים רבי נפגעים.

הכנס הייחודי והראשון מסוגו נערך בעיר סלוזו שבצפון איטליה עסק במוכנות לאסונות ולאירועים רבי נפגעים. מנכ”ל מערך החירום בעיר, ד”ר מריו רביולי, הגה את הרעיון בעת שהשתתף בתכנית ייחודית של מגן דוד אדום החושפת אנשי רפואה מכל העולם למערך החירום הרפואי של ישראל. משם קיבל ד”ר רביולי את ההשראה והחליט לקיים אירוע גדול יחד עם בכירי מד”א במדינתו.

בכנס שכלל ארבעה ימים לקחו חלק אנשי מערך החירום של צפון איטליה, נציגי הממשל, רופאים בכירים מבתי החולים, אנשי רפואה צבאיים ונציגים רבים מקרב הקהילה היהודית. בקרב הנציגות הישראלית, השתתפו אנשי מגן דוד אדום, חיל הרפואה, פיקוד העורף ונציג מבית החולים רמב”ם.

במסגרת הכנס, הרצתה סמנכ”לית שירותי הדם של מד”א פרופ’ אילת שנער על הערכות שירותי הדם של מד”א ברגיעה ובחירום והעניקה לד”ר רביולי את מדלית ’85 שנה למד”א’.  בנוסף נערכו הרצאות מרתקות שכללו שיתוף ידע בנושאים רלוונטיים ובוצע תרגיל רחב היקף שדימה פיצוץ במחצבה בהרים עם נפגעים רבים תוך שילוב משתתפי הכנס לכוחות החירום המקומיים שהוזעקו ונתנו מענה לאירוע מורכב במתאר ייחודי.

בתום ארבעת הימים נערך טקס חגיגי בו נאמרו דברי ברכה והוקרה על שיתוף פעולה פורה וכינוס מוצלח. ד”ר רביולי ציין כי למרות שהאיומים על המדינות אינם בהכרח זהים, הרי שבתחומים רבים המבנה של מערך החירום הרפואי בישראל נותן מענה יעיל למגוון תרחישים ולכן יכול להתאים לכל מדינה בעולם, ומכאן שהיה שמח אם מערכת החירום באיטליה הייתה מאמצת חלקים גדולים מתוך תפיסת הפעילות של ישראל.

פליקס לוטן, סגן מנהל מרחב ירושלים במד”א שלקח חלק פעיל ויצג את מגן דוד אדום בכנס אמר: “הצוותים האיטלקיים קיבלו אותנו בזרועות פתוחות וחיוך על הפנים. מדהים היה לראות איך רופא איטלקי, מחלץ מיחידת החילוץ ההררית ופאראמדיק מד”א שנפגשו לראשונה 5 דקות קודם לכן, נותנים טיפול משותף לפצוע מורכב בשטח ההררי וסבוך, בחילוץ שמלווה בעבודת חבלים סבוכה ואמצעים מיוחדים וכל זאת תוך התגברות על מחסום השפה והבדלים בשיטות העבודה”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “למגן דוד אדום קשר חם וטוב עם מדינות רבות ברחבי העולם. זו הפעם הראשונה שאנו משתתפים בכנס שכזה באיטליה שעוסק באירועי אר”ן ואסונות כבדים כשהמטרה היא לאחד כוחות ולהגיע לתובנות משותפות למען הצלה החיים. תודה לעוסקים במלאכה על שיתוף פעולה פורה שתרם להצלחת הכנס”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.