10:48 23/10/2017 | ג׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

סוכן משטרתי סמוי הביא למעצרם של 21 עבריינים בדרום

ז׳ בניסן ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 0
צילום : משטרת ישראל

“התכשיט” – סוכן סמוי שהופעל על ידי משטרת ישראל בחודשים האחרונים בערים קריית גת ושדרות, הביא היום לפנות בוקר למעצרם של 21 חשודים בעבירות אלימות קשה, סחר בסמים מסוכנים ושימוש באמצעי לחימה. במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית המשפט. “זהו כלי שובר שוויון אל מול אנשים שרצונם להזיק. תפקידנו לבער את החמץ”, ציין ניצב דוד ביתן מפקד מחוז דרום במשטרה.

במהלך החודשים האחרונים הופעל על ידי היחידה המרכזית במשטרה סוכן סמוי, צעיר בשנות ה-20, כנגד עבריינים וקבוצות פשיעה שונות ברחבי הערים קריית גת ושדרות. הפעלת סוכן זה הוכוונה כנגד עברייני אלימות, בין היתר אלימות קשה, ומחוללי פשיעה בערים אלו, וזאת לאור העובדה כי פעילות עבריינית שכזאת טומנת בחובה לא אחת סיכון לאזרח הנורמטיבי שומר החוק. במהלך הפעלתו של הסוכן, לאחר שביסס את מעמדו ורכש את אמונם של החשודים, בוצעו על ידו רכישות של אמצעי לחימה שונים, סמים מסוכנים מסוג קוקאין, חשיש והרואין, וכן נאספו ראיות כנגד מי מהחשודים במספר מקרים של אלימות חמורה שבכללן אירועי דקירות, השלכת רימונים, שוד חנות תכשיטים ועוד.

הלילה, לאחר שנאספו ראיות כנגדם במהלך פעילותו של הסוכן הסמוי ולאחר התכנסות כלל כוחות המבצע לתדרוך אחרון בראשות מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב דוד ביתן שבירך את הכוחות הפועלים במבצע ואיחל להם הצלחה רבה במשימה, ניתן האות ועשרות שוטרים, בלשים ולוחמי יס”מ ומג”ב פשטו על בתיהם של החשודים וביצעו את מעצרם. החשודים הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

במהלך הפעלתו של הסוכן הסמוי על ידי היחידה המרכזית במשטרה, הצליח הסוכן תוך הכוונה ופיקוח צמוד של מפעיליו, לאסוף ראיות כנגד החשודים, ביניהם מספר יעדים מרכזיים של היחידה להם מייחסים נפח פשיעה גבוה מאוד בהיבט הכמותי ובהיבט חומרת העבירות. בין היתר הצליח הסוכן להביא לאיסוף ראיות כנגד חשודים בביצוע שוד חנות תכשיטים בעיר קריית גת שאירע בחודשים האחרונים. במהלך היטמעותו של הסוכן בסביבה העבריינית בה פעל בחודשים האחרונים, נאלץ הסוכן להתמודד לא אחת עם “דרישותיהם” של גורמים עברייניים לבצע מספר פעולות הטומנות בחובן פגיעה בחיי אדם, אך הודות לפעילות זאת של הסוכן הצליחו במשטרה לסכל פגיעות שכאלו.

במשטרה ציינו כי “הפעלה זאת נערכה בעיצומה של מסכת התנגחויות בין כנופיות פשיעה בערים קריית גת ושדרות. הכוונו את פעילות זאת כנגד דמויות שמובילות את הסכסוכים תוך איסוף ראיות ובמטרה להביאם לדין ובכך למנוע את מקרי האלימות שמסכנים לא אחת את ציבור שומר החוק”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.