03:10 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

פצועה בינוני בתאונת דרכים בכביש 20 סמוך למחלף השלום

י״ג בטבת ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 1
צילום : אברהם לוי / HNN

פצועה באורח בינוני בהתהפכות רכב בתאונת דרכים עם מעורבות משאית בכביש 20 סמוך למחלף השלום, מתנדבי איחוד הצלה שהוזעקו למקום העניקו לה טיפול רפואי ראשוני, אמבולנס מד”א הגיע לפנותה לבית החולים להמשך קבלת טיפול רפואי, נסיבות התאונה נחקרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • חליפה מימין לרכב כבד
  הפגיעה במשאית היא בפינת החרטום הימנית, בעוד הפגיעה ברכב הפרטי היא בצד שמאל. ייתכן שהיתה פה אי שמירת רווח והמשאית פשוט לא נסעה בדיוק ברו טחד עם הרכב שלפניה, אבל הגורם הסביר ביותר הוא שהרכב הפרטי עבר מימין למשאית.

  בין אם נהג הרכב נסע מלכתחילה מימין למשאית או נסע מאחורה ואז יצא לעקיפה מימין זה לא רלוונטי. הפגיעה סובבה את הרכב הפרטי סביב פינת המשאית ובתוך כך הפכה אותו.

  לרכב כבד יש שטח מת גדול מצד ימין, וגם הסטת הראש לא יכולה לגלות את הנסתר בשטח זה. למשאיות רבות יש כיום מראות עזר לכיסוי שטח זה, אך הן לא תמיד מכוונות ראוי (בעיקר לא מכוונות מספיק החוצה) והנהג לא תמיד בודק אותן.

  חלק מהבעיה היא שנהגי רכב פרטי לא מבינים שהשטח המת נמשך גם כמה מטרים אל מעבר לחרטום המשאית, כך שאם לא פתחתם פער מהמשאית אתם עדיין באזור מסוכן.

  הפתרון הוא לא לחלוף מימין למשאיות, רכבי הסעות גדולים או רכבים מסחריים עם ארגז אטום. עדיף לעבור שני נתיבים שמאלה וחזרה כדי לעקוף אותם משמאל.

  מאמן נהיגה // 11:40