12:16 21/11/2017 | ג׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

פקחי הביטחון בנגב יצטרפו לפרויקט הדגל של מד”א

ד׳ באלול ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0
צילום : דוברות מד"א

בחודש האחרון נפגשו בכירים במד”א עם ראשי רשויות בערי הנגב, ביניהן העיר אופקים, ערד ורהט.  סוכם בפגישות אלו על חיזוק שיתוף הפעולה בין מגן דוד אדום לבין ישובים בדרום ובשבועות הקרובים יפתחו קורסים שיכשירו את פקחי השיטור הקהילתי לפרויקט ‘נאמן חיים’ של מד”א.

 

עשרות פקחי ביטחון מהרשויות המקומיות במרחב נגב יוכשרו ויעברו קורס עזרה ראשונה של מגן דוד אדום, בו ירכשו כלים מצילי חיים כשהמטרה הסופית, הצטרפות לפרויקט “נאמני חיים”. הקורסים יערכו במתחמי הפיקוח העירוני שבכל עיר.

 

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני שזכה לשם “נאמני חיים”, הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדם לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

 

מערכת איתור מיוחדת של מד”א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד”א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפארמדיקים במוקדי מד”א. – זאת עד להגעת איש צוות של מד”א למקום האירוע.

 

לדבריו של מנהל מרחב נגב במגן דוד אדום, איציק אלפסי, “אנו מובילים בגזרת מרחב נגב של מד”א מהלך בו אנו משלבים בכל המוקדים העירוניים ויחידות השיטור העירוניות את פרויקט נאמני חיים בשיתוף וגיבוי מלא של ראשי הרשויות . ערכנו פגישה אישית עם ראשי הרשויות במרחב נגב ואנו זוכים לשיתוף פעולה מלא”.

 

מנהל מחוז דרום במד”א, יהודה שושן: ” ברצוני להודות לראשי הרשויות על שיתוף הפעולה ולפקחים שעתידים להצטרף לפרויקט “נאמני החיים’. הנני סבור שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה.”

 

אלי בין, מנכ”ל מד”א: “מאז השקתו של הפרויקט ‘נאמן חיים’ הצטרפו לשרות מד”א אלפים שמהווים הוכחה להצלחת המיזם. אני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף ל”נאמני חיים” ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת”.