22:22 22/11/2017 | ד׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

פתח תקוה: שמונה פצועים בפיגוע ירי ודקירה

י״ג בשבט ה׳תשע״ז
יואל בלניצקי | 0
צילום: דוברות איחוד הצלה פ"ת

סמוך לשעה 16:43 התקבל דיווח על אירוע ירי ברחוב הברון הירש בפתח תקוה, כוחות גדולים של משטרת בפתח תקוה שהוזעקו למקום תוך זמן קצר השתלטו על היורה צעיר תושב השטחים ועצרו אותו. מתנדבי רפואת חירום של ‘איחוד הצלה’ פתח תקוה וצוותי מד”א שהוזעקו למקום העניקו לשמונה בני אדם שנפגעו מהירי ובמהלך המלטות מהזירה, הנפגעים פונו באמצעות אמבולנסים של מד”א לבתי החולים ‘בילינסון’ ו – ‘השרון’ כשמצבם של שניים מוגדר בינוני ושישה נוספים במצב קל. המשטרה סגרה את הזירה ופתחה בחקירה ואיסוף עדויות מאזרחים.

חובש רפואת חירום במד”א עזריה כהן שהגיע עם אופנוע מד”א למקום סיפר: “ראיתי המולה ואנשים רצים לכיוון בריחתו של המחבל,  ביחד עם כונני מד”א נוספים רכובים על אופנוע דלקנו אחריו לכיוון רחוב חובבי ציון פינת ברקוביץ, בכניסה לאחת החנויות ראינו גבר כבן 40 בהכרה מלאה, הוא התהלך, כשהוא פצוע בצוואר. הוא סיפר שהוא נדקר כשניסה ללכוד את המחבל.
הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מהיר בשטח שכלל עצירת דימום ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קל עד בינוני”

חובש בכיר במד”א אלון ריזקאן שהגיע ראשון למקום סיפר: “כשהגעתי במקום הייתה המולה גדולה ראיתי אישה כבת 30 יושבת על כיסא בכניסה לחנות כשהיא פצועה מירי בגפיים, היא הייתה בהכרה מלאה. ובמרחק של כ – 10 מטר ממנה ראיתי גבר ואישה בשנות ה – 50  בהכרה מלאה כשהם עמדו עם פציעות בגפיים התחתונות. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם במהירות לבית חולים כשהם במצב יציב ומצבם מוגדר קל עד בינוני.”

גל דובר פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה סיפר: “תוך כדי שהענקתי טיפול רפואי ראשוני לנפגעת מירי בגפיים נמסר לנו ממוקד 1221 של איחוד הצלה על נפגעים נוספים ברחוב סמוך. לאחר סיום הטיפול בנפגעת בזירה הראשונה נגשתי לזירה הנוספת שם הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצוע קל מדקירה וחבלה בראשו. מתנדבים נוספים של איחוד הצלה העניקו סיוע רפואי ראשוני לנפגעים נוספים חלקם נפגעי חרדה עקב אופי האירוע”.

משה סעדון ראש סניף איחוד הצלה באלעד שנקלע לזירת הפיגוע סיפר: “מדובר בשתי נשים וגבר שסבלו מפצעי ירי בגפיים ובגבר נוסף שסבל מדקירה וחבלות. מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה העניקו טיפול רפואיי לנפגעים בשתי הזירות כשהם בהכרה מלאה ובנפגעי חרדה נוספים עקב אופי האירוע. אין ספק כי מדובר בנס שלא היו הרוגים או נפגעים קשה באירוע שכזה שהיה משולב בירי ודקירה”.