12:13 21/11/2017 | ג׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

שר הבריאות חנך רכבי שטח של ‘איחוד הצלה’

כ״ט באייר ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 0
צילום : איחוד הצלה

שר הבריאות יעקב ליצמן סייר במרכז ההשתלמויות של ‘איחוד הצלה’ באוניברסיטת אריאל בשומרון. במהלך הביקור נחשף השר לתכנים המקצועיים אשר נלמדים במסגרת ההשתלמות השנתית של חובשי איחוד הצלה.

במהלך יום ההשתלמות המתנדבים תרגלו תרחישים ומיומנויות טיפול בנפגעי טראומה וכן מתעדכנים בכל החידושים הרפואיים בתחום זה. במקום קיים מרכז סימולציה מתקדם וחדשני ביותר אשר מסייע למתנדבים לתרגל את הנלמד בצורה מעשית.

לאחר מכן, השתתף השר ליצמן בטקס חנוכת רכבי שטח וחילוץ חדשים אשר נרכשו על ידי איחוד הצלה ויצטרפו ל”יחידה 4″ המופעלת על ידי אגף התחבורה בארגון ומרכזת מתנדבים בעלי רכבי שטח אשר מוזנקים בכדי לתת מענה באזורים בהם לא ניתן להיכנס ברכב פרטי ולסייע בחילוץ נפגעים במקומות אלו.

שר הבריאות יעקב ליצמן שיבח את מתנדבי איחוד הצלה וציין כי “מה שאתם עושים הוא הצלת נפשות ממש יום יום” עוד הוסיף השר כי יסייע לאיחוד הצלה בכל מה שניתן ובירך את המתנדבים הרבים על פעילותם למען הצלת חיים ללא כל תמורה וכל זאת במסירות ובמקצועיות הראויים לשבח.

יו”ר איחוד הצלה הרב זאב קשש אמר בסיום הטקס כי לא פעם אנו מוזעקים לאירועי חירום אשר מתרחשים בזירות שאין בהם גישה לכלי רכב רגילים, ובעקבות כך ממתינים זמן רב עד  להגעת כוחות הרפואה והחילוץ לחולים והנפגעים,  רכבי שטח אלו אשר נחנכו היום ומצטרפים ל”יחידה 4″ המפעילה מגוון רכבי שטח 4×4 יסייעו לנו להגיע ליעד המרכזי שלנו של הגעה מהירה לכל אדם הזקוק לעזרה בזמן הקצר והיעיל ביותר.

מנכ”ל איחוד הצלה משה טייטלבוים התייחס לסוגיית ההשתלמות ואמר כי כארגון אשר חרט על דגלו את עניין המקצועיות ללא כל פשרות אנו מקפידים כי כל חובש אשר מתנדב אצלנו ישתתף  ביום השתלמות לפחות פעם בשנה וזאת בנוסף לכל ההדרכות המקצועיות אשר מועברות מדי פעם ובהתאם לצורך. יום זה הינו הזדמנות ליישר קו בנושאים מקצועיים וכן לוודא שכלל המתנדבים מעודכנים בכל החידושים הרפואיים הקימים. בהזדמנות זו אני רוצה להודות להנהלת אוניברסיטת אריאל על שיתוף הפעולה והסיוע הרב שניתן על ידם בכדי שנוכל לקיים את ההשתלמויות המקצועיות לאלפי המתנדבים.

לסיום ביקשו מנהלי הארגון  להודות לכבוד השר יעקב ליצמן על שהקדיש מזמנו ובא להתרשם באופן בלתי אמצעי מעבודת הקודש שאנו עושים, וזאת מעבר לליווי והתמיכה שאנו מקבלים ממנו כל העת במסגרת תפקידו במשרד הבריאות.