22:14 22/11/2017 | ד׳ בכסלו ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

1120 דוחות תנועה במבצע אכיפה במחוז הצפוני

י״ג בניסן ה׳תשע״ז
יואל בלניצקי | 0
צילום: דוברות משטרת ישראל
במהלך השבוע האחרון בוצעה אכיפה כנגד עבירות תנועה של נהגים הנוהגים בבריונות בכביש, מסכנים חיים ופוגעים באיכות החיים של התושבים בדגש על רכבים משופרים שלא על פי תקן.
האכיפה התמקדה במקומות המועדים לתאונות דרכים, או שהוגדרו כמקומות בהם יש הפרעה לתנועה המסכנת את משתמשי הדרך ופגיעה באיכות החיים של האזרחים.
במסגרת האכיפה הממוקדת נרשמו 1,120 דוחות תנועה מתוכם 27 רכבים הושבתו ול- 11 נהגים נפסל רישיון הנהיגה בשל עבירות תנועה שונות. 30 נהגים נתפסו כשהם נוהגים ללא רישיון נהיגה או שרישיונם נפסל.
בנוסף בשפרעם נתפס רכב פרטי שהסיע בעלי חיים בתוך תא מטען שלא כחוק דבר שעלול לסכן את הנהג ומשתמשי הדרך ומתעלל בבעלי חיים, החוק מאפשר להוביל בעלי חיים ברכבים מיוחדים תוך מינימום פגיעה בהם.
בנוסף נתפסו 40 רכבים משופרים שלא כחוק המסכנים את משתמשי הדרך ואת הנהגים והנוסעים ברכב עצמו,  בעלי הרכב קיבלו דוחות תנועה וחלק מהרכבים בהם נמצאו ליקויים חמורים אף הושבתו.
משטרת ישראל פועלת רבות לשינוי תרבות הנהיגה בישראל ומניעה של תאונות באמצעות פעילות אכיפה ממוקדת תוך שילוב פעולות הסברה ומניעה לנהגים ותלמידים  זאת כדי למנוע מהנהג הנורמטיבי לעבור על החוק וכדי להפוך את התנועה בישובים לבטוחה יותר לנוסעים ברכב ולהולכי רגל.