03:13 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

חמשה פצועים ישראלים הוטסו הלילה לישראל

י׳ באדר ב׳ ה׳תשע״ו
מנדי ריזל | 0
צילום: דוברות מד"א

חמשה פצועים ישראלים מהפיגוע באיסטנבול שבטורקיה הועברו במהלך הלילה ולפנות בוקר – האחרונים בהם לפני כשעה וחצי – לישראל, באמצעות אמבולנסים מעופפים של מד”א. מצבם מוגדר קל ובינוני

במרכזים הרפואיים באיסטנבול נותרו צוותים של מד”א כדי לטפל בהחזרתם ארצה – במהלך היום – של חמישה פצועים בינוני וקל.

בפיגוע, שאירע אתמול בבוקר ברחוב איסטיקלאל איסטנבול, לאחר שמחבל מתאבד פוצץ עצמו, נרצחו שלושה ישראלים. אחת מהם, שמחה דמארי מדימונה, בת 60 – תובא ככל הנראה למנוחות במהלך היום שמותיהם של שניים מהם טרם הותרו לפרסום. בפיגוע נהרג עוד אזרח איראני אחד ו-36 נפצעו, בהם 11 מישראל.

עדיין לא ברור לאיזה ארגון שייך המחבל, סאבש ילדיז שמו, אך ההערכות הן כי הוא נשלח מטעם ארגון המדינה האסלאמית דאע”ש. עם זאת, קיים סיכוי קלוש כי המחתרת הכורדית, שבשבוע שעבר פוצצה מכונית תופת באנקרה הבירה וגרמה למותם של עשרות אזרחים, קשורה לפיגוע אתמול.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר כי נבדק האם הפיגוע כוון נגד ישראלים. יש לציין כי טורקיה נכללת ברשימת המדינות שלגביהן יש אזהרת מסע מטעם המטה ללוחמה בטרור – בין היתר בגלל פעילות ערה של חמאס בתחומה. נתניהו הבהיר אתמול: ייתכן ונחדד את האזהרה

ובתוך כך, הותר לפרסום שמו של יונתן שור, בן 40 מתל אביב, שנרצח גם הוא בפיגוע. שמו של הנרצח השלישי טרם הותר לפרסום.

מזק”א נמסר כי “צוות מתנדבי זק”א בפיקודו של מתי גולדשטיין ובפיקוחם וסיועם הרב של הרב מנדי חיטריק שליח חב”ד ורב הקהילה האשכנזית בטורקיה והרב יצחק איברהים זדה נשיא הקהילה היהודית בטורקיה סיימו הלילה את מלאכת הזיהוי, איסוף הממצאים והטיפול בכבוד המת של שלשת ההרוגים הישראלים שנהרגו בפיגוע בטורקיה. מוקד חב”ד העולמי מרכז 302 בניהולו של הרב מנדי קולרסקי תיאם בין כל הגורמים. עם סיום הטיפול ארזו המתנדבים את גופות ההרוגים בארונות קבורה”.

ארונות הקבורה יועברו לקבורה בישראל עם מטוס חיל האוויר הישראלי האמור להגיע בבוקר לטורקיה.