01:36 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

24 בדואים מהפזורה בנגב סיימו קורס חובשים של מד”א

ח׳ בניסן ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 0
צילום : דוברות מד"א

היום סיימו בטקס חגיגי ומרגש קורס חובשי רפואת חירום 24 בדואים מהפזורה הבדואית בנגב. הטקס התקיים בבניין הרשות הבדואית בבאר שבע במעמד השר אורי אריאל, ונציגי מרחב הנגב של מד”א, בראשות מנהל המרחב איציק אלפסי. במהלך הטקס קיבלו 24 החניכים תעודות סיום, מדי מד”א, ערכות כונני תגובה מיידית ומירסים שבעזרתם ובעזרת אפליקציית מד”א יוזנקו לקריאות חירום והפכו לכוננים מתנדבים מן המניין. חניכים אלו מצטרפים ל-130 נאמני החיים ועשרות המתנדבים שכבר הוכשרו בפזורה הבדואית, בהם בני נוער רבים.

החניכים הבדואים עברו את הקורס בתחנת מד”א באר שבע ולמדו כ- 200 שעות לימוד, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה רחב היקף וראשון מסוגו לשיפור רפואת החירום ביישובים הבדואים בנגב. כמו כן, בימים אלו חלק מ-24 החניכים נמצאים בעיצומה של הכשרתם להיות נהגי אמבולנס במגן דוד אדום.

משה רוזנפלד, חובש בכיר במד”א ומדריך הקורס: “מדובר בחבר’ה שלא באים לעבור קורס בשביל לעשות וי, אלא עם רצון אמיתי לדעת ולעזור לקהילה שלהם. ההשקעה של החניכים בתכני הקורס הייתה בולטת ביותר, הרצון לדעת ולהשכיל היו ניכרים במיוחד”.

איציק אלפסי, מנהל מרחב הנגב במד”א: “אני נרגש וגאה במסיימי הקורס. שיתוף הפעולה שלנו עם המגזר הבדואי מתהווה ומתמשך ועד כה חולקו למעלה מ-130 ערכות כונן מד”א וערכות נאמני חיים. במהלך השנים האחרונות פתחנו קורסים רבים למגזר וזכינו לשיתוף פעולה יוצא מן הכלל שניתן להבחין בו בכמות המתנדבים הגדלה בתחנות מד”א בנגב. אני מברך את המתנדבים, גאה בהם ואין לי ספק כי הם מהווים דוגמא לחבריהם מהפזורה. אני תקווה כי שיתוף פעולה זה יתעצם ואני קורא לכל המעוניינים לקחת חלק בפעילות ענפה זו להצטרף לקורסי מד”א”.

ח”כ אורי אריאל, שר החקלאות ופיתוח הכפר: “מסיימי הקורס הם הפנים היפות של החברה הישראלית והם מהווים דוגמה אישית לחברה הבדואית ולמדינת ישראל כולה. כשר הממונה על הבדואים בנגב אני גאה להיות במעמד הזה ולראות את המתנדבים, שכל מטרתם היא לתרום לחברה ולהציל חיים. נמשיך לפעול לשילובם של אזרחי ישראל הבדואים בכל תחומי החיים”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “מד”א פועל ללא הרף על מנת להגיע לכל פלח באוכלוסייה הקיימת בישראל. בין היתר גם במגזר הבדואי, אנו פועלים רבות כדי להשריש את פועלו של מד”א, את היכולות להצלת חיים, ואת הטכניקות להגשת עזרה ראשונה וסיוע רפואי. קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית מהווה אבן דרך בהליכה לכיוון חיזוק שיתוף הפעולה בקרב הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום. אני רוצה להודות לשר אורי אריאל על שיתוף הפעולה והסיוע וגאה במתנדבים שבחרו לתת מזמנם למען פיתוח הקהילה ובטוח כי לפנינו דרך רצופה בהצלחות וייעול המענה הרפואי”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.