05:39 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

26 בני נוער סיימו קורס מגישי עזרה ראשונה

ל׳ בניסן ה׳תשע״ו
שמוליק סופר | 1
צילום : דוברות מד"א

בטקס מרגש בבת ים הצטרפו 26 בני נוער חדשים לשורות המתנדבים של מד”א לאחר שסיימו בהצלחה קורס מגישי עזרה ראשונה שנערך בחודשים האחרונים לזכרו של המהנדס צבי הורביץ’ ז”ל שעבד במד”א במשך שנים ארוכות כמנהל אגף משק ובינוי.  את הקורס הדריכו ד”ר חגי בצר אחראי מחלקת ההדרכה בתחנת מד”א בבת ים, ומתנדבת מד”א סאשה שוייטוב.

 

בטקס נכחו בוגרי הקורס, יחד עם בני משפחותיהם, חבריהם ומתנדבי התחנה, והוא נפתח בתצוגת תכלית של טיפול בפצועים בהשתתפות המתנדבים החדשים. בנוסף הוצגו לנוכחים רכבי החירום, הפיקוד וההצלה השונים של מד”א שמפעילה התחנה.

 

במהלך הטקס נמשכה המסורת אותה התחיל מנכ”ל מד”א אלי בין של הנצחת זכרו של המהנדס צבי הורביץ ז”ל. צבי שנפטר בשנת 2010, עבד במד”א במשך שנים רבות כמנהל אגף משק ובינוי. במסגרת תפקידו, תכנן, הקים ושיפץ תחנות רבות של מד”א בכל רחבי הארץ, גם לאחר שיצא לגמלאות. צבי ז”ל היה אחראי בין היתר גם על השיפוץ שנערך בתחנת מד”א בבת-ים לפני מספר שנים. ילדיו, ד”ר דפנה הורביץ ופרופ’ אריאל הורביץ שנכחו בטקס, בחרו להנציח את זכרו של אביהם במפגש אישי ומרגש עם בני הנוער בוגרי הקורס על-שם אביהם, אשר מהווים את דור העתיד של הארגון, ולאחל להם באופן אישי הצלחה בשירותם בארגון.

 

במהלך הטקס נשא דברים בנו של צבי, פרופ’ אריאל הורביץ, שסיפר על המקום המיוחד שהיה למד”א בליבו של אביו, ועל החשיבות שרואה המשפחה בהנצחתו.

 

כמו כן נשאו דברים במהלך הטקס גם ליאור אלטמן סגן מנהל מרחב איילון במד”א, ד”ר חגי בצר אחראי מחלקת הדרכה בתחנת מד”א בבת-ים וצחי שפרן יו”ר הנהלת המתנדבים בתחנת, שברכו כולם את בוגרי הקורס לרגל סיומם והדגישו בפניהם ובפני בני משפחותיהם את חשיבותה של ההתנדבות העומדת בבסיס ארגון מגן דוד אדום.

 

אחראי המתנדבים בתחנת מד”א בבת-ים, צחי שפרן: “מדהים לראות את ערך ההתנדבות של מד”א עובר בין דורות ותוך המשפחה, כשבקורס הנוכחי ישנם חמישה מסיימים אשר אחיהם ואחיותיהם כבר משמשים כמתנדבים במד”א ובוגרת נוספת שאביה משמש כנהג מתנדב בארגון במשך שנים רבות. כנראה שרצון לתרום ולהתנדב במד”א מדבק, ואפילו עובר גם במשפחה. אני מאחל לכל המתנדבים החדשים בהצלחה במשימות העומדות בפניהם”.

 

בסיום הטקס, חולקו לבוגרי הקורס תעודות סיום ושי צנוע מתנת משפחתו של צבי הורביץ ז”ל.

 

מנכ”ל מד”א אלי בין: “המהנדס צבי הורביץ’, שעבד במשך שנים רבות במד”א, ושלזכותו נזקפים זכויות רבות בתכנון בניית ופיתוח הארגון, היה אדם נעים הליכות שלצד היותו איש מקצוע מהמעלה הראשונה בתחומו, ראה את עניין הצלת החיים כערך עליון ודאג לרווחתם של אלפי המתנדבים בכל רחבי הארץ. הפרויקט האחרון במהלך עבודתו במד”א היה תכנון וליווי בניית תחנת מד”א בבת ים, והדבר הטבעי ביותר היה להנציח את זכרו בקורסי עזרה ראשונה שנקראים על שמו אותם עוברים מתנדבי הנוער בתחנה. אני נפעם ממאות בני הנוער בוגרי הקורסים של מד”א, שבוחרים ללמוד ולעשות כל שביכולתם על מנת לסייע בהצלת חיים. יכולותיו של ארגון מד”א מבוססות לא מעט על כוח האדם המצוין המרכיב אותו, ועל כן אני גאה לברך את בוגרי הקורסים שהם מיטב הנוער של מדינת ישראל, ושהמכנה המשותף שלהם הוא הרצון העצום לסייע בהצלת חיים”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • במרחב ירושלים אין דבר כזה. נוער שנמצא 3 שנים במערכת לא יוצא לאירועים, ומדובר באחד המרחבים הכי מקצועיים בארץ מבחינת הכשרה וסינון של מתנדבים. אין עוד מרחב שמקפיד על 5 השתלמויות בשנה ומבחן חתך לכל המתנדבים.
    אני לא הייתי מוכן שמתנדב נוער שבקושי עשה שתי משמרות יבוא לטפל בי לבד, ואני בהלם שההנהלה של מדא עוד נותנת להם תיקים עם ציוד כמו שזה נראה בתמונות.

    מתנדב נוער, ירושלים // 21:49
  • עוד בחדשות

    Sorry. No data so far.