16:37 22/10/2017 | ב׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

40 חובשים ורופאים מכסייפה הצטרפו למד”א

כ׳ בתמוז ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 0
צילום: דוברות מד"א

” בטקס שנערך בכסייפה בנגב הצטרפו למערך הכוננים במרחב נגב של מד”א 40 כוננים חדשים, בהם 15 רופאים * “נעשה הכל בכדי לסייע למד”א לשיפור השירות הרפואי בכסייפה” הצהיר ראש מועצת כסייפה, סאלם אבו רביע “

כ- 40 חובשים ורופאים מיישובי הפזורה הבדואית בנגב הצטרפו לשורותיו של מערך הכוננים המתנדבים במרחב נגב של מד”א. בטקס שנערך באולם הספורט ביישוב כסייפה, חולקו לכונני מד”א החדשים ערכות ציוד רפואי של מד”א ומכשירים סלולריים ייחודיים עם האפליקציה המתקדמת של מד”א המזניקה את כונני מד”א הקרובים ביותר לאירוע. בין הכוננים החדשים, ישנם 15 רופאים מכלל הפזורה שצפויים בהמשך לעבור השתלמות מקצועית שתכשיר אותם במתן טיפול רפואי מתקדם ובשימוש בציוד החייאה משוכלל.

באירוע לקחו חלק ראש מועצת כסייפה מר סאלם אבו רביעה, מ”מ ראש המועצה מר מוחמד אבו עגאג, סגן ראש המועצה מר סאלם אמטראת, מנהל המרכז הקהילתי מתנ”ס כסייפה מר עלי אבו עגאג, שייחים מכובדים ואישי ציבור מהקהילה הבדואית, מנהל מרחב נגב במד”א איציק אלפסי, הנהלת מרחב נגב של מד”א, עובדי ומתנדבי המרחב.

ראש מועצת כסייפה, סאלם אבו רביעה אמר בטקס: “אני מברך את פועלם של מגן דוד אדום במרחב הנגב ושל מנכ”ל מד”א אלי בין, במעמד זה אני מתחייב בפניכם שמועצת כסיפה תעשה הכל בכדי להעביר משאבים לטובת שיפור השירות הרפואי בכסייפה ותיתן יד בכדי לסייע להקים תחנת מד”א קבועה בישוב”.

מנהל מרחב נגב במד”א, איציק אלפסי בירך את המתנדבים ואמר: “אנו פועלים כל הזמן למען שדרוג המענה הרפואי הראשוני עד הגעתו של האמבולנס. נאמני החיים של מד”א ועשרות כונני מד”א החדשים מיישובי הפזורה הינם מכפיל כוח משמעותי ובעזרתם אנחנו נגיע לחולים ולפצועים מהר יותר. אני מאחל למתנדבים היקרים המשך עשייה פורה, חיזקו ואימצו. אין לי ספק שהמצטרפים החדשים יעזרו לנו לעבות את מערך הכוננים בפזורה הבדואית ולהעניק טיפול רפואי מציל חיים טוב ומהיר יותר”

אחד הרופאים שהצטרף למערך הכוננים, ד”ר אבו גאבר, שיתף בהתרגשות: “אני שמח על הצטרפותי למערך הכוננים של מד”א. ככונני מד”א נוכל להעניק טיפול רפואי ראשוני ומציל חיים עד הגעת האמבולנסים. אני רואה בכך חשיבות עליונה ומברך את מגן דוד אדום על פועלם למען הפזורה הבדואית”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “לאורך כל השנים קיים שיתוף פעולה פורה והרתמות הדדית בין הפזורה הבדואית לבין מגן דוד אדום, הן בפעילויות הומניטאריות והן בהצלת חיים. מרגש לראות את ההתגייסות המרהיבה של טובים ורבים למד”א למטרת הצלת החיים באזור. הנני סבור כי הכוננים החדשים יתרמו רבות למשימות המאתגרות העומדות בפני צוותי מד”א בכסייפה ובכלל ביישובי הפזורה”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.