03:10 18/11/2017 | כ״ט במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

חמישה שגרירים חדשים בישראל

כ״ח בתמוז ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 0
צילום: מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה קיבל הבוקר את כתבי האמנה של השגרירים החדשים מהודו, צ’ילה, הרפובליקה של איחוד מיאנמר, אסטוניה, ולסוטו- עם כניסתם כשגרירים של מדינותיהם בישראל.

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין: “מעת לעת יש בנינו חילוקי דעות, אך אנו יודעים כי היחסים בין מדינותינו ובין עמינו חזקים. אנו מקבלים ביקורת, אנו לא מקבלים חרם”

שגרירים חדשים מהודו, צ’ילה, הרפובליקה של איחוד מיאנמר, אסטוניה, ולסוטו הגישו הבוקר (חמישי) את כתבי האמנה שלהם, לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, עם תחילת תפקידם כשגרירי מדינותיהם בישראל, בטקס רשמי בבית הנשיא, במהלך הטקס, נוגן המנון המדינה ממנה מגיע כל שגריר עם הגעתו, לאחר מכן סוקרו השגרירים את משמר הכבוד הצה”לי, במהלכו קדו השגרירים מול דגל המדינה.
לאחר הגשת כתב האמנה לנשיא, חותמו השגרירים בספר האורחים של בית הנשיא ובסיום הטקס, נוגנה “התקווה”.

שגריר הודו הנכנס, פאוואן קאפור, הגיש לנשיא את כתב האמנה שלו. נשיא המדינה ברך את השגריר ואמר: “אנו עדיין תחת הרושם הטוב שהותיר נשיא הודו בביקורו בישראל לפני מספר חודשים. זה היה ביקור מרגש עבור שנינו שהוכיח את היחסים הטובים בין עמינו ואת שיתוף הפעולה בין מדינותינו שידוע לכל. אנו עושים רבות בתחום החקלאות, המים, הסייבר והביטחון. ביכולותינו להרחיב הקשרים ולפתח את היחסים הטובים עם מדינתך ועמך.”

שגריר הודו הודה לנשיא ואמר: “אנו רוצים לקדם את יחסינו המשותפים. קיבלנו את עזרת ישראל בתחומים רבים ונשמח להרחיב את שיתוף הפעולה גם בחקלאות ובעיקר בתחום המים. אנו מצפים לביקורך בהודו בקרוב, וזהו כבוד גדול עבורי להיות כאן היום.”

שגרירת צ’ילה הנכנסת, מוניקה חימנז דה לה ג’רה העניקה את כתב האמנה לנשיא שאיחל לה הצלחה בתפקידה. “כשרת חינוך לשעבר, את ודאי יודעת כי הכל מתחיל בחינוך”, אמר הנשיא לשגרירה. “עד לפני 90 שנה הייתה לנו אוניברסיטה אחת וכיום יש לנו יותר משישה אוניברסיטאות ומכללות רבות, אשר נותנות את ההזדמנות לכל אזרח בישראל ללמוד. אנו מאמינים כי עתיד מגיע יחד עם חינוך. מעת לעת יש בינינו חילוקי דעות, אך אנו יודעים כי היחסים בין מדינותינו ובין עמינו חזקים. אנו מקבלים ביקורת, אנו לא מקבלים חרם, אך אנו מקבלים ביקורת.”

השגרירה הודתה לנשיא ואמרה: “עמלתי כל חיי עבור השלום. אני יודעת כי המצב במזרח התיכון הוא מאוד מורכב אך אנו מוכנים בזרועות פתוחות, לעשות כל שביכולתנו על מנת לקדם את השלום באזור.”

הנשיא קיבל את כתב האמנה של מאונג מאונג לין, השגריר הנכנס של רפובליקת מיאנמר ואמר: “אנו גאים במערכת היחסים ובקשרים שלנו עם עמכם. אני מברך אותך על הבחירות הדמוקרטיות האחרונות שהתקיימו במדינתך, אשר מחזקות את מיאנמר.” השגריר הודה לו ואמר: “זהו עונג גדול עבורי להיות כאן ואני מלא ציפייה לקראת התפקיד המרתק”.

שגריר אסטוניה, סולבי קניקה (Sulev Kannike), הגיש לנשיא את כתב האמנה שלו. הנשיא הודה על היחסים הטובים בין המדינות, ואמר : “אנו מעריכים את היחסים הנפלאים בין מדינותינו וממשלותינו, את תמיכתכם בישראל בזירה הבינלאומית בנושאים כה רבים ואת מאמציה של אסטוניה לקידום שלום באזור”.

השגריר האסטוני הודה לנשיא ואמר בהתרגשות : “אני שמח להעביר את ברכותיו של נשיא אסטוניה, שביקר בישראל ב2012. היחסים הבילטראליים בין ישראל ואסטוניה מלאי הבנה הדדית, וזה חשוב עבורנו. בשנה הבאה, ביולי, אסטוניה תקבל את נשיאות האיחוד האירופי ואני מקווה כי זה יעזור לנו לשפר, לא רק את היחסים הבילטרליים ביננו, אלא גם את היחסים המולטילטרליים.”

הנשיא ברך את שגרירת לסוטו, לינאו איירין מוליסה מאבוסלה, עם הענקת כתב האמנה וציין את שיתוף הפעולה החשוב בין העמים בתחומי החקלאות, החדשנות ובתחום המים. “נשמח לראות עוד תלמידים שלכם דרך תכנית מש”ב,” אמר הנשיא וציין כי ישראל תשמח לחזור להיות צופה באיחוד האפריקני.

השגרירה הודתה לנשיא ואמרה: “ברצוני להעביר את ברכותיו החמות של מלך לסוטו, ושל אזרחי המדינה. אנו מעריכים את היחסים הטובים השוררים בין עמינו, ונשמח לפתוח ערוצי שיתוף פעולה נוספים, במיוחד בתחומי הבריאות, החקלאות, המים ובתחומים נוספים.”