01:30 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

טקס הענקת דרגות לקצינים בכירים במשטרה

כ״א באב ה׳תשע״ו
שרגא קורצוג | 0
צילום: משטרת ישראל

הבוקר (חמישי) נערך טקס הענקת דרגות לקצינים בכירים במשטרת ישראל בדרגות תת ניצב.

הטקס התקיים במעמד השר לביטחון הפנים חבר הכנסת גלעד ארדן, מפכ”ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך, הנהלת המשרד, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל, מקבלי הדרגות, בני משפחתם ואורחים נוספים.

מקבלי הדרגות והמינויים:
נצ”מ ניר רוזנטל– מונה לתפקיד מפקד המערך האווירי באג”מ, וקודם לדרגת תנ”צ.
נצ”מ יעקב זריהן– מונה לתפקיד ראש חטיבת המודיעין באח”מ, וקודם לדרגת תנ”צ.

תנ”צ ניר רוזנטל, 47, משמש כמפקד היחידה האווירית באגף המבצעים של המשטרה מאז חודש אוגוסט 2012. רוזנטל המתגורר במשוב חגלה, נשוי ואב ליובל, שי, תמר ויעל. משרת במשטרת ישראל כ-20 שנים, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במנהל עסקים. מתפקידיו האחרונים: קצין אג”מ מרחב שרון, תפקידי פיקוד שונים ביחידה האווירית.

תנ”צ יעקב זריהן, 52, שימש כקצין האח”מ של יחידת להב 433 מאז חודש מאי 2010. זריהן המתגורר במזכרת בתיה אב לבן, שחר וליאל. משרת במשטרת ישראל כ-26 שנים ובוגר תואר ראשון ושני בהיסטוריה של המזרח התיכון. מתפקידיו האחרונים: מפקד זרוע חשיפה יאחב”ל, ראש מדור איסוף, ק’ אמ”ן מחוז ירושלים.
השר לבטחון פנים גלעד ארדן: ”יש חשיבות אדירה בעידן הנוכחי לעבודת המודיעין ולמערך האווירי של משטרת ישראל שנמצא כעת בפני תהליך שדרוג גדול, אשר בסופו תהיה למשטרת ישראל יכולת אווירית וגם מודיעינית שלא הייתה לה בעבר. בתחום המודיעין המשטרה צפויה לשדרג מאוד את יכולותיה בתחום הסייבר וכריית המידע ברשת האינטרנט, ובתחום האווירי נצטרך להתמודד עם האתגרים החדשים על ידי הקמת יחידת רחפנים של המשטרה והפעלת טייסת כיבוי על ידנו, יחד עם שדרוג המסוקים שלנו”.

מפכ”ל המשטרה רנ”צ רוני אלשיך אמר: “שדרת הפיקוד הבכירה של משטרת ישראל קיבלה היום תוספת משמעותית וחשובה של שני קצינים בכירים שיובילו כל אחד בתחומו את המשטרה לאתגריה חדשים.
נצ”מ ניר רוזנטל הועלה לדרגת תנ”צ כמפקד היחידה האווירית של משטרת ישראל. היחידה מתרחבת משמעותית, מקבלת פיקוד מחיל האוויר על טייסת הכיבוי ומשדרגת משמעותית את כלי הטיס שלה ואת גיוון המשימות שהם מסוגלים לבצע.

נצ”מ קובי זריהן קיבל את הפיקוד על חטיבת המודיעין והועלה לדרגת תנ”צ. חטיבת המודיעין שנותרה תקופה ארוכה ללא מפקד במינוי, תחזור ותוביל את מערך המודיעין של משטרת ישראל ותקדם את המהלכים העמוקים שהותנעו המאפשרים הן רצף מודיעיני בכל המדרגים, הן שמירה על חסיון המודיעין של משטרת ישראל ומקורותיו והן שיטור מוכוון מודיעין איכותי הנתמך בטכנולוגיה ראויה. משטרת ישראל מאחלת הצלחה רבה לשני הקצינים”.

עוד בחדשות

Sorry. No data so far.