01:26 24/10/2017 | ד׳ במרחשון ה׳תשע״ח‎
המייל האדום

הלילה ייסגר לתנועה כביש מספר 1

כ״א בטבת ה׳תשע״ז
שמוליק סופר | 1

משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל מבשרים על פתיחת מנהרות הראל וגשר מוצא בכביש מספר 1. לקראת פתיחת הגשר והמנהרות,  תתבצע סגירה זמנית של הכביש, מתי ואיפה:

ביום חמישי, 19.1.17, החל מהשעה 22:00 ועד יום שישי, 20.1.17 בשעה 10:00 בבוקר, ייחסם כביש מס’ 1 בקטע שבין מחלף לטרון לגינות סחרוב.

 

הסיבה:

העבודות תבוצענה כעבודות הכנה לפתיחת מנהרות הראל, כחלק מפרויקט חידוש כביש מס’ 1.

 

שימו לב לשינויים בהסדרי התנועה:

 

כביש מס’ 1 ייחסם הרמטית לתנועה בקטעים הבאים:

 • לבאים מכיוון תל אביב לירושלים, ייחסם כביש מס’ 1 בקטע שבין מחלף לטרון  לגינות סחרוב.  דרך חלופית: דרך מחלף בן שמן לכביש מס’ 443.

 

 • לבאים מכיוון ירושלים לתל אביב, ייחסם כביש מס’ 1 בקטע שבין גינות סחרוב למחלף חמד.

 

 • לא תתאפשר הנסיעה מכביש מס’ 3 ממחלף לטרון לכיוון ירושלים דרך כביש מס’ 1.  דרך חלופית: דרך מודיעין ויציאה לכביש מס’ 443.

 

 • לא תתאפשר הנסיעה מכביש מס’ 38 ממחלף שער הגיא לכיוון ירושלים, דרך כביש מס’ 1. דרך חלופית: דרך כביש מס’ 395 כיכר אשתאול, רמת רזיאל, עין כרם. הנסיעה תתאפשר גם דרך כביש מס’ 375 נתיב הל”ה, צור הדסה עד לירושלים.

 

 • לא תתאפשר הנסיעה מכביש מס’ 3955 ממחלף שורש לכיוון ירושלים דרך כביש מס’ 1.  דרך חלופית: דרך כביש מס’ 395 כיכר אשתאול, רמת רזיאל, עין כרם.  הנסיעה תתאפשר גם דרך כביש מס’ 375 נתיב הל”ה צור הדסה עד לירושלים.  לבאים מכביש מס’ 431 לכיוון ירושלים (מזרח) תתאפשר הנסיעה דרך מודיעין ויציאה לכביש מס’ 443.

 

אודות הגישה ליישובים בתוואי החסימות, יועברו הודעות פרטניות דרך הרשויות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 • נהיגה במנהרות
  אני תמיד בעד שיפור התשתית ומברך על העבודות, עם זאת ציבור הנהגים צריך להתחשב בכמה נתונים שחשוב לדעת: ראשית, אף הרחבה של הדרך בכניסה לירושלים לא תקטין את עומס התנועה הידוע בכניסה לעיר. זו פשוט תולדה של העובדה שכבישי העיר לא מסוגלים להכיל בבת אחת את כל התנועה שזורמת אליה בשעות העומס. שנית, סגירת מחלף לטובת פתיחת המנהרות תפגע בגישה למבשרת ציון והיישובים באזור זה. מצער, אבל בסך הכל שווה את הטרחה.

  מעל הכל, יש להתחשב בקושי שבנהיגה במנהרות לעומת הכביש הפתוח. יש פחות אור וכן צריך להתרגל למעבר מאור לחושך וחזרה בכניסה וביציאה, הדרך צרה יותר ואין גדר סופגת אנרגיה בקצה המסלול, שאון הכביש גדול יותר ואין קליטה סלולרית טובה, וגם הקושי בפינוי נפגעים מהתנגשויות בתוך המנהרה – נפגע.

  לכן, כדאי לרסן מהירות לקראת ההגעה למנהרה, להישאר בנתיב הימני ולמעט בעקיפות, ולהקדיש ריכוז מלא לדרך. כשנוהגים עם משקפי שמש כמובן יש להוריד אותם בכניסה למנהרה. יש להיזהר במיוחד ברגעים שלקראת הכניסה למנהרה ואלו שמיד אחרי היציאה ממנה: השינוי ברוחב הכביש ובתאורה יכול לגרום לנהגים אחרים לעשות דברים מסוכנים.

  מאמן נהיגה // 16:32
 • עוד בחדשות

  Sorry. No data so far.